Video inceleme: PS3’ün yeni bombası The Last of Us

Video inceleme: PS3’ün yeni bombası The Last of Us

Last of UsSony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4’ün Los Angeles’taki E3 oyun fuarında boy gösterdiği şu günlerde, PlayStation 3 sahipleri sabırsızlıkla The Last of Us’ın raflarda yer almasını bekliyorlar.

14 Haziran itibariyle tüm dünyada piyasaya sürülecek olan The Last of Us, Uncharted serisinin yapımcısı Naughty Dog tarafından geliştirildi. Uncharted serisiyle büyük beğeni toplayan ve serinin her oyununda çıtayı daha da yükseğe çıkaran yapımcılar, bu kez farklı bir projeyle oyuncuların karşısına çıkıyorlar.

The Last of Us, virüs salgını nedeniyle mahvolan dünyamızı konu alıyor. Virüsün hızlı bir şekilde yayılması sonucu dönüşüme uğrayan insanlar, direkt olarak diğer insanları hedef almaya başlıyorlar. Durumun gitgide kötüleşmesi sonucu sıkıyönetim ilan eden devlet, karantina bölgeleri oluşturup virüsten etkilenmeyen insanların huzur içinde yaşamalarını amaçlıyor. Oyundaki Joel adlı karakteri kontrol eden oyuncuların amacıysa Ellie adlı küçük kızı bu ortamdan kurtarmak ve onu sağ salim bir şekilde istenen yere götürmek. Bu ilginç “kargo” görevinin oyunculara neler sunduğunu aşağıdaki video incelemeden görebilirsiniz.

Yorum yazın