Zombi felaketi Zofking ile geliyor

Zombi felaketi Zofking ile geliyor

Glody Entertainment, “Zofking” adlı survival zombie tarzı ilk oyunuyla 15 Nisan’da kapalı betayla görücüye çıkmıştı. Firma, oyun severlerin iyice oyunu kavraması ve gelişimine olanak sağlamak için tüm özelliklerin ve silahların kapalı beta süresince ücretsiz olacağını duyurarak heyecan yarattı.

Düşük sistem gereksinimlerine rağmen gerçekçi grafiklere ve efektlere sahip, gitarından Awp Asiimov’una, II.Dünya Savaşı silahlarından tutun da gelecekte icat edilmesi öngörülen silahlara kadar şaşırtıcı çeşitlilikte bir silah yelpazesiyle donatılan Zofking, açık dünya oyunu olmakla beraber hayatta kalma oyunu olarak tasarlanmıştır, fakat oynanışı ne kadar hayatta kalmaya ayarlanmasına rağmen bir FPS oyuna dönüşmüştür. Rastgele bir alana düştüğünüzde evlerin içlerinden tarlalardan silah, can, zırh, içecek, yiyecek ve enerji barları topluyorsunuz. Oyun içerisinde zombiler yeterince tehlikeli olmasıyla birlikte oyun geliştirilerek köpek zombiler de oyuna getirildi ve bu oyuncular için ekstra tehdit haline geldi. Ayrıca tek düşmanlarınız zombiler ve köpekler değil, oyunculardan da saklanarak oynamanız gerekiyor; çünkü oyun hayatta kalmadan çıkarak FPS’ye döndüğü için hiç kimse oyun içerisinde dost aramamakta. Yaşam savaşını kazanmak için iç güdülerinize güvenmeli ve rakiplerinizi olabildiğince sessiz öldürmelisiniz, zombiler sese duyarlıdır unutmayın!

Çoklu gruplar halinde takılmak şehirlere girerken hiçbir sıkıntı yaşamamanızı sağlayabilir. Onun dışında şehirlerdeki düşman oyuncuları, grupları kontrol etmek için oyun içinde bulunan dürbünü kullanabilir veya ayak seslerini dinleyebilirsiniz. Oyunda ilk önceliğiniz can malzemeleri ve silah toplamak, ayrıca hayatta kalmak için saklanmalı ve kimseye acımamalısınız.

Perdelerinizi ve ışıkları kapatın,kahvenizi alın,tüm cesaretinizi toplayın ve Zofking süresince dış dünyayla irtibatınızı koparın; çünkü oyuna girince bu vicdansız kıyamet senaryosundan başka birşey aklınızda olmayacak. Hayatta kalmak için kişisel ihtiyaçlarınızı unutacaksınız ve eğer lavaboya gitmek veya birşeyler yemek gibi kötü bir karar verecek olursanız, saniyeler içinde Zofking’in kıyametine geri dönmek için kendinizi koşarken bulacaksınız, sakın şaşırmayın!

Mayıs ayı sonuna doğru açık betaya geçmesi beklenen bu benzersiz zombi felaketi,Zofking’in kapalı beta süreci hala ücretsiz devam ediyor. Minimum sistem gereksinimleri ise şöyle:

  • İşletim Sistemi: Windows XP
  • CPU (İşlemci): Quad Core 2.4 GHZ
  • RAM (Bellek): 3 GB
  • Boş Alan: 5 GB
  • Ekran Kartı: DirectX 9+Uyumlu

Zofking’i indirerek bu amansız kıyamet senaryosunda başrolü oynamak ve 1 ay süresince oyunun bütün özelliklerini ücretsiz denemek için www.ZofKing.com adresinden kaydolabilirsiniz.

Oyunun tanıtım videosu:

1 yorum

  1. serhat can bora

    heyt be bu nasıl bir oyun dostum. hangi oyunun çakması bu. milleti zombi oyunları savaş oyunları katliam oyunlarıyla manyak ettiniz be.

Yorum yazın