Pebble saat artık daha akıllı ve ilgi çekici

Pebble saat artık daha akıllı ve ilgi çekici

Pebble adı verilen akıllı saat, ilk nesil örneklerden biri olmasına ve kısmen eskimesine rağmen ön plana çıkmaya devam ediyor. Kickstarter kampanyası hayli ilgi gören ve sonrasında çok sayıda kullanıcıya ulaşan saatin yazılım güncellemeleri sürüyor. Önceki aylara göre bilinirliği artmış olan Pebble artık daha fazla özellik sunuyor. Aynı zamanda mevcut özelliklerde iyileştirmeler var.

pebble-smartwatch-bike
Yeni sunulan 1.14 sürüm yazılım güncellemesiyle DND yani rahatsız etme özelliği ekleniyor. Böylece belirli süreyle uyarılar saat ekranına gelmiyor. Alarm uygulaması güncellemeden sonra birden çok alarm oluşturabiliyor, her birini ayrı ayrı açıp kapatabiliyor ve mevcut alarmlarda değişiklik yapabiliyor. Biraz daha uyumak istiyorsanız Snooze butonuna basabilirsiniz.

Uyarı ayarlarında özel bir menü karşınıza çıkıyor. Buradan hangi uyarıların gösterileceği seçilebiliyor. Ayrıca iOS içeren cihazlardan gelen uyarılar artık daha kısa sürede ulaşıyor. Uçuş modundan çıkınca iOS cihaz bağlantısı daha kısa sürede aktifleşiyor. Çağrı red edildiğinde ya da sonlandırıldığında yaşanan sonu gelmeyen titreşimli uyarı sorunu giderildi. Bluetooth bağlantısıyla ilgili sorunlar aşıldı. Arayan bilgisini görememe sorunu da düzeltildi.

Yorum yazın