Polaroid’den 1000 dolarlık 4K TV mmüjdesi

Polaroid’den 1000 dolarlık 4K TV mmüjdesi

Uzun yıllar fotoğrafçılık alanındaki buluşları ve ürünleriyle bilinen Polaroid firması dijital çağa ayak uyduramayınca 2001′de iflas başvurusu yapmış, yeniden yapılanma sonrası başka alanlara yönelmek zorunda kalmıştı. Android işletim sistemli tabletler de geliştiren firma CES 2014 sırasında ziyaretçileri heyecanlandırmak için uygun fiyatlı bir 4K TV’yi sergilemeye hazırlanıyor.

polaroid-4k-tv
İşin ilginci bazı Polaroid ürünleri aslında başka firmalar tarafından hazırlanıyor ve sadece etiket ekleniyor. Polaroid 4K TV’için de durum benzer. Asıl üretici Empire Electronics ve etiket yapıştırıp ilgi çekmeyi deniyor. Açıklamaya göre boyut seçenekleri 32 ile 69 inç arasında değişecek. 50 inçlik model için hedeflenen fiyat 1000 dolar. Aynı fiyata büyük markaların 32 inçlik 4K TV’ler satacağı düşünülürse ciddi bir fark ortaya çıkıyor.

Sony ve Samsung gibi firmaların 2014 boyunca Ultra HDTV’lerinde fiyatları düşürmesi beklenmiyor. Diğer firmalar rekabet edebilmek için fiyat savaşı başlatabilir. İşin ilginci 4K TV alanların izleyebileceği fazla sayıda 4K içerik yok. Bu yüzden acele etmek yerine beklemek daha mantıklı olabilir. PC ya da konsol bağlantısı gerçekleştirip yüksek çözünürlüklere çıkabiliyorsanız etkisini hissedebilirsiniz.

Yorum yazın