Qualcomm’un akıllı saati: Toq

Qualcomm’un akıllı saati: Toq

Qualcomm , Qualcomm Toq akıllı saatini müşterilerine sunacağını duyurdu.

qualcomm_toq_akilli_saat4-300x200

Android tabanlı akıllı telefonlar ile uyumlu olan ve özel Qualcomm MEMS Technologies, Inc.’in Qualcomm Mirasol ekran teknolojisi ile donatılan Toq, uzun pil ömrü ve parlak güneş ışığında bile görülebilirlik özellikleri ile kesintisiz bir akıllı saat deneyimi sunma iddiası ile geliyor. 350 dolardan başlayan fiyatlara satışa sunulan Toq, internet üzerinden sipariş edilebiliyor.

Sınırlı sayıda üretildiği belirtilen bu akıllı saat, parlak güneş ışığında bile keskin ve sürekli açık bir görüntüleme deneyimi sağlamak için ortam ışığını kullanan, her zaman net ve görünür yansıtıcı ekran teknolojisi olan Mirasol ekran teknolojisine sahip.

Bluetooth teknolojisini kullanan Toq, müşterilerin aramaları kabul etmelerini/reddetmelerini, mesajlar ile toplantı uyarılarını görüntülemelerini ve akıllı telefonlarından gelen seçtikleri uyarıları doğrudan bileklerinden almalarını sağlıyor. Qualcomm, yazılım güncellemeleri aracılığıyla Toq’a işlevler eklemeye devam edeceğini de duyurdu. Kullanıcılar tüm bunların yanı sıra AccuWeather ve E*TRADE’den önceden yüklenmiş hava ve borsa uygulamalarını da kullanabilecek.

Yorum yazın