Saat geliştiren Google’ın WIMM’i aldığı anlaşıldı

Saat geliştiren Google’ın WIMM’i aldığı anlaşıldı

Samsung, Apple, LG gibi devler dışında Google da kendi akıllı saatini geliştiriyor. Akıllı telefonlar ve tabletlerden sonra hayatımıza girecek bir diğer teknolojik çözüm olan akıllı saatler ne zamandır var ama ön planda değiller çünkü büyük üreticiler uygun anı beklemeyi seçtiler. Deneyimli Casio’nun da Bluetooth üzerinden telefona bağlanabilen saatleri var ama ekran yapısı ve özellik desteği az. Bakalım Samsung, Apple, LG ve Google’ın saatleri ne derece üstün olacak?

wimm

Android işletim sistemini başarılı biçimde akıllı telefonlara, tabletlere ve diğer cihazlara uygulatan Google, saat için de basitleştirilmiş Android sürümü geliştirdi. Bu aşamada firmanın diğer deneyimli saat firmalarını satın alıp deneyim kazandığı ortaya çıktı. WIMM Labs adlı akıllı saat ve yazılımı üreten firmanın geçen sene Google tarafından alındığı ortaya çıktı.

WIMM’in Android işletim sistemli ilk akıllı saati WIMM One bundan iki sene önce ilan edilmişti. Olumlu incelemelerini okuduğumuz bu saatten sonra firma üretime son verdi ve özel bir anlaşma gerçekleştirdiğini ilan etti. Go0gle ise bu firmayı satın aldığını sonunda doğruladı. WIMM sadece cihaz üretip kenara çekilmiyor. Programları da destekliyor, ayrıca yazılım geliştiriciler için portal sunuyor.

Yorum yazın