Samsung Forum 2014’te hayatın her alanına dokunan ürünler

Samsung Forum 2014’te hayatın her alanına dokunan ürünler

Koreli elektronik devi Samsung, İspanya’nın Malaga şehrinde düzenlediği Samsung Forum 2014 etkinliğinde son ürünlerini tanıttı. İki ayrı kavisli tasarıma sahip Curved UHD TV en dikkat çekici ürünlerden biri oldu. WW9000 çamaşır makinesi, gelişmiş kullanıcı deneyimi ve akıllı çamaşır yıkama özelliklerini zarif bir tasarımla birleştiriyor. Galaxy NotePRO ve TabPRO tabletler de farklı bir segmentte tüketicilerin karşısına çıkacak. Bir başka dikkat çekici ürün ise Android işletim sistemli fotoğraf makinesi Galaxy Camera 2 oldu.

20140203_111615-635x381
Samsung, geniş ürün yelpazesiyle; sorunsuz navigasyon, kolay kullanım ve akıllı çözümleri bir arada sunan ürünleri tüketicilerle buluşturuyor. Samsung MENA Forum’da görücüye çıkan en önemli ürünler arasında ise şunlar bulunuyor:

Kavisli tasarıma sahip 78 inç Samsung U9000 Curved UHD TV, 4.200R yarıçapı ile mükemmel seyir deneyimi sunarak, dünyadaki ilk kavisli UHD TV olma özelliğini taşıyor.

Samsung ayrıca, daha fazla UHD içeriği için; “UHD video paketi” hizmeti kapsamında FOX ve Paramount gibi global medya ve içerik şirketleriyle işbirliği yapıyor.

Yeni WW9000 çamaşır makinesi, zarif bir tasarımla birlikte kullanıcıların ev işlerini daha kolay ve daha hızlı yapabilmelerini sağlayan güçlü bir performans sunuyor. Samsung Nofrost RT6000 Buzdolabı, geliştirilen işlevselliği ve yenilenen iç tasarımı ile tüketicilerin enerjiden tasarruf etmelerini ve aynı zamanda yiyeceklerini daha düzenli bir şekilde saklayabilmelerini sağlıyor.

Kullanımı kolay ve mobil baskı çözümleri sağlamak adına NFC ve Wi-Fi Direct teknolojilerini birleştiren Samsung, yeni mono lazer ve çok işlevli yazıcılardan oluşan Xpress M2885 serisi ile renkli lazer ve çok işlevli yazıcılardan oluşan Xpress C1685 serisini tüketicilere tanıttı.
Samsung’un 2014 UHD monitörü, ayrıntılı ve yüksek hızlı piksel görüntüleme özelliğiyle nefes kesici gerçekçilikte renkler sunuyor. UD590, standart bir monitörün 64 katı eş değerinde, 1 milyar renk görüntüleme özelliğiyle, rakipsiz bir renk kalitesi sunuyor. Ayrıca, düşük çözünürlüklü içeriklerin UHD seviyesine yükseltilerek daha net görüntülerin elde edilmesini sağlayan UHD yükseltme teknolojisine de sahip.

Samsung’un 12,2 inçlik Galaxy NotePRO ve TabPRO tabletleri, mobil kullanıcılara 4 milyondan fazla piksel ve kristal netliğinde çözünürlük sağlayan WQ-XGA ekran donanımıyla sınıfının en iyi tablet deneyimini sunuyor. Samsung Galaxy PRO serisi, GalaxyTabPRO’nun 10,1 inç ve 8,4 inçlik ürünleri ile tamamlanıyor. Tüm Galaxy PRO tabletler, en yeni Android sürümü olan 4.4′ü kullanıyor.

Değiştirilebilir lensli NX30 fotoğraf makinesi, 20,3 MP APS-C CMOS sensör, yukarı döndürülebilir elektronik vizör (EVF), 1/8000 saniyelik enstantane hızı ve saniyede 9 kare fotoğraf çekme özelliğiyle, hiç olmadığı kadar hızlı bir performansla yüksek kaliteli görüntülere imza atıyor. NX30, NFC özellikli mobil cihazlarla eşlendiğinde, kullanıcıların anında ve kolayca anılarını paylaşmalarını sağlayan “Tag & Go” özelliği de dahil olmak üzere, NFC ve Wi-Fi bağlantı özelliklerine de sahip. Dahası, Galaxy Camera 2, 16,3 MP BSI CMOS sensörü, 21 kat optik yakınlaştırma özellikli merceği, 1,6 GHz Quad Core işlemcisi ve Android platformu sayesinde, anında paylaşım konusunda çığır açan teknolojisi ile görüntüleri hızla ve muazzam güzellikte yakalıyor.

Yorum yazın