Samsung Galaxy Camera 2 duyurusu geldi

Samsung Galaxy Camera 2 duyurusu geldi

Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletlerle kasasını dolduran Samsung, dijital fotoğraf makinelerinde de Android işletim sistemini kullanmaya başlamıştı. Firmadan bugün yeni nesil Galaxy Camera 2 duyurusu geldi. Android işletim sistemli yeni nesil model, ilk modele kıyasla çok daha iddialı. Samsung Galaxy Camera serisinin ilk modeli 2012′de gelmişti.

Samsung-Galaxy-Camera-2
16.3 MP BSI CMOS alıcı ve 21x optik zoom yapabilen lens sistemi içeren yeni model fotoğraf deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor. 4.8 inç dokunmatik HD ekran sayesinde tüm ayarlar kolayca değiştirilebiliyor. Aynı zamanda yapılan çekimler anında net biçimde görülebiliyor. Önceki nesilde de 16.3 MP alıcı vardı ama bu kez sunulan 21x optik zoom çok daha iyi çekimlere izin veriyor. Özellikle de dış ortamlarda çekimler için ideal.

Yazılım kısmındaysa 28 ayrı çekim modu hazır olarak sunuluyor. Samsung Galaxy Camera 2′de dört çekirdekli 1.6 GHz işlemci, 2 GB RAM ve Android 4.3 işletim sistemi gibi iddialı donanım özellikleri de var. 1650 mAh yerine 2000 mAh değerine çıkan batarya kullanım süresini arttırmakta. Kalınlığı artıp 19.3 mm olan yeni modelin ağırlığı 283 gram. Şimdilik fiyatla ilgili açıklama yok ama CES 2014 sırasında sergilenmesi bekleniyor.

Yorum yazın