Samsung Gear’ı 2’ledi

Samsung Gear’ı 2’ledi

Samsung, giyilebilir teknolojisi Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo’yu tanıttı. Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo, en iyi giyilebilir teknoloji deneyimini sağlamak üzere tüketicilere gelişmiş bağlantı olanağı ile tamamen entegre bir yaklaşım sunuyor.

group_gear-2-gear-2-neo-300x150
Samsung, Gear 2 ve Gear 2 Neo ile önemli gelişmelere imza atıyor. Kayış üstü yerine ana gövdeye eklenen kamerası ile Samsung Gear 2, daha güçlü bir akıllı cihaz haline geliyor. Gear 2 Kömür Siyahı, Altın Kahverengi ve Turuncu; Gear 2 Neo ise Kömür Siyahı, Mocha Gri and Turuncu kayış rengi seçenekleri sunuyor. Aynı zamanda ana ekran arka planı, saat yüzü ve yazı tipi, kullanıcıların tercihlerini yansıtacak şekilde kişiselleştirilebiliyor.

Gear 2 ve Gear 2 Neo kullanıcıların gelen çağrıları ve mesajları kabul edebilmelerine veya reddedebilmelerine olanak tanıyan ve kullanıcının alışkanlıklarına bağlı olarak anında bildirim sağlayan bir cihaz olma özelliği taşıyor.

Her iki cihaz da, dahili IrLED sensörü ve WatchON Remote uygulaması ile TV ya da set üstü cihazlar gibi elektronik ürünleri kontrol etme özelliği sağlıyor. Bluetooth kulaklık ile tek başına kullanılabilen müzikçaların eklenmesi ise, kullanıcıların akıllı telefonlarını evde bıraksalar bile hareket halindeyken müzik dinleyebilmelerini mümkün kılıyor.

Gear 2 ve Gear 2 Neo, gerçek zamanlı birer kişisel egzersiz koçu görevi görerek, daha sağlıklı bir yaşam için kullanıcıların kişiselleştirilebilir egzersiz programı oluşturabilmelerini ve kalp atış hızlarını izleyebilmelerini sağlıyor.

Tizen tabanlı ilk platform olan Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo, kullanıcıların çok sayıda Samsung cihaza bağlanabilmesinin yanı sıra, gelişmiş bir uygulama ekosistemine erişmelerini sağlıyor. Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo, çok sayıda Samsung Galaxy akıllı telefona uyumlu olarak piyasaya sunulacak.

Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo, Nisan ayından itibaren dünya çapında satışa sunulacak.

Yorum yazın