Samsung’un Android’e özel GamePad eklentisi

Samsung’un Android’e özel GamePad eklentisi

Mobil cihazların artmasıyla oyun üreticileri de bu tarafa ağırlık vermeye başladı. Eskimiş bile olsa çoğu masaüstü oyununun mobil versiyonu marketlere eklendi. Dokunmatik ekranla oyun deneyimi bambaşka ama fiziksel butonları tercih edenler yok değil. Bu amaca yönelik geliştirilen çeşitli aksesuarlar arasına katılan Samsung GamePad eklentisi, Android işletim sistemli telefonlarla uyumlu.

Samsung-GamePad-with-Phone-game
Android işletim sistemi içeren NVIDIA Shield gibi özel bir oyun konsolunu ayrıca almak mantıklı gelmiyorsa ve telefonunuz güçlüyse böyle bir eklenti anlamlı olabilir. Samsung’un sunduğu Android GamePad ise firmanın garantisini taşıyor ve kaliteyi garanti ediyor. Çelik gövde içeren kontrolcüde plastik kaplama dikkat çekiyor. Yönlü pad alanları tam bir daire şeklinde tasarlanmış. İki tane analog çubuk ve dört tane kontrol, dört tane de omuz butonu var.

Dizilim olarak Xbox yerine Sony PlayStation yapısını esas alıyor. Bununla birlikte PS3 kontrolcüden daha ufak ama aynı ağırlıkta. Akıllı telefonla bağlantı kurabilmesi için mesafenin 20 cm’den fazla olmaması gerekiyor. Ayarlanabilen başlık sayesinde 6.3 inç genişliğe kadar ekranlı cihazlarla uyumlu. Android 4.1 ve üstü, Bluetooth 3.0 bağlantı gerekiyor ama Samsung Galaxy serisi için optimize edilmiş. HDMI çıkışıyla AllShare Ekran Aynalama desteğiyle TV’ye görüntü sunabiliyor.

Yorum yazın