Kusursuz ses kalitesi, zamanın eskitemediği bir kasa

Kusursuz ses kalitesi, zamanın eskitemediği bir kasa

DA-E750’nin klasik, zarif tasarımı ile Samsung’un en son üstün teknolojisi biraraya gelince ortaya en sofistike Audio Dock çıkıyor.

Frank Sinatra, Jimi Hendrix, Aretha Franklin, Michael Jackson gibi simge olmuş birçok müzisyen, yaptıkları müzikle dünyanın dört bir yanındaki insanların hayatlarını derinden etkilediler. Doğal olarak, müzik tutkunları bu deneyimi yaşamlarının tüm alanlarına yaymanın yollarını arıyorlar ve en iyi ses cihazlarını bir araya getiriyorlar. Bu cihazlar en üst kalite ses sistemlerinden, egzotik ağaçlardan yapılmış enstrümanlara kadar uzanıyor. Bu lüks ürünler benzersiz bir dayanıklılığa, kalıcılığa, güzelliğe ve yıllarca kaybolmayan bir değere sahip oluyorlar.

Her ne kadar müzik tutkunları canlı müzik deneyiminin olağanüstü etkisi konusunda hemfikir olsa da, kaydedilmiş ses kalitesi, günlük müzik dinleme deneyimi için büyük önem taşıyor. Sinatra ve Hendrix’in döneminde, hoparlörler tıpkı el yapımı aletler ve lüks mobilyalar gibi hakiki ahşaptan yapılıyordu. Sunta veya plastikten yapılan modern cihazlardan farklı olarak, bu hoparlörlerin çarpıcı tasarımı ve ses kalitesi, onları evin odak noktası haline getirdi..

Klasik hoparlörlerin eskimeyen güzelliğini en son ses teknolojisiyle bir araya getirme düşüncesiyle yola çıkan Samsung’un baş tasarımcısı Ji-Kwang Kim, titiz bir işçilikle kusursuz performansı bir araya getiren dünyanın ilk çift yuvalı sistemi DA-E750 Kablosuz Audio Dock’u yarattı.

DA-E750’nin çarpıcı tasarımı ikinci bir kere bakmayı gerektiriyor. Kullanıcının gözleri cihazın göz kamaştırıcı ahşap gövdesinin sıcak görünümlü ve canlı kaplamasına takılıp kalıyor. Samsung DA-E750’nin kaplaması gerçek kiraz ve bubinga ağacından üretiliyor. Bu ağaç aynı zamanda lüks sınıfına giren piyanoların üretiminde de kullanılıyor. Ahşap, elle sekiz kat boyanıyor ve her bir boyama işleminden sonra 12 saatten fazla bir süre doğal ortamda kurumaya bırakılıyor. Ji-Kwang Kim şunları söylüyor: “Yalnızca gövdenin imal edilmesi 28 günden fazla sürüyor. Gövdenin imalatı, elektronik parçalar eklenmeden önce tamamlanıyor. Ahşap, elle kaplanıyor ve her kat kaplama uygulamasından sonra 12 saatten fazla doğal kurumaya bırakılması gerekiyor. DA-E750’yi bu kadar benzersiz kılan renk derinliğini yakalamak için sekiz kat uygulanması gerekiyor.”

Gövde tamamlandıktan sonra, Samsung’un mühendisleri hassas bir süreç olan yüksek teknoloji elektronik parçalara iç kısımda yer oluşturma çalışmalarına başlıyorlar. Bu elektronik cihazlar da elle monte ediliyor. Genellikle, elektronik parçalar plastik bir muhafazaya konur ve bu muhafaza ses kutusu olarak kullanılır. Ancak DA-E750 burada da diğer ses cihazlarından ayrılıyor. Sekiz kat kaplaması sayesinde ahşap gövde mükemmel bir rezonans ve ses kalitesi oluşturmaya en uygun yapıya sahip oluyor.

Tam bir netliğin yanı sıra zengin ve sıcak bir ses deneyimi oluşturmak amacıyla, audio dock’un vakum tüpü, yüksek yansıtma özelliğine sahip metalden yapıldı. Bu vakum tüpü, cihaz açıldığında sabit bir parıltı yayıyor. Tüpün özel tasarım metal muhafazası göz kamaştırıcı bir görsel etki oluşturuyor.

Ön kısma bakan kontrol panelinin solunda ve sağında yer alan cam elyaf hoparlörlerin uyumlu çalışması sayesinde orta ve uzun sürelerde en iyi ses kalitesi ortaya çıkıyor. DA-E750’nin alt kısmına gizlenmiş güçlü bir dâhili subwoofer (derin bas hoparlör) 100 vat ses üretiyor. Hoparlörler kâğıt yerine cam elyaftan üretilmiş. Hoparlörler, vakum tüpü, yerleştirme mekanizması ve diğer özellikler bir araya geldiğinde audio dock’a görsel çekiciliğinin yanında ritmik ve dairesel bir görünüm de kazandırıyor.

Samsung’un Kablosuz Audio Dock’unun minimalist tasarımını, cihazın üst kısmındaki dairesel kontrol paneli tamamlıyor. Kullanıcı kontrol paneline bastığında, ayrı bir ekrana gerek kalmaksızın menü seçenekleri ortaya çıkıyor. Kullanıcılar, zarif ve basit tasarımdan ödün vermek zorunda kalmaksızın ses, oynatma/duraklatma, AllShare Play, AirPlay ve Bluetooth ayarlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

DA-E750 farklı ebat ve genişliklere sahip hem Galaxy hem de Apple cihazlarını destekleyen dünyanın ilk çift yuvalı sistemi. Kolaylıkla çekilebilen kontrol panelinin arka kısma gizlenmiş olması, hoparlörün klasik ve minimalist tasarımını korumasını sağlıyor.

Samsung’un gelişmiş teknolojisinin el yapımı DA-E750’nin eskimeyen tasarımıyla bir araya gelmesi gerçek ses tutkunlarına her iki alanda da en iyisini sunuyor. Üstün tasarım ve altıgen vida kullanımı gibi en küçük ayrıntılara bile büyük özen gösterilmesi sayesinde DA-E750’nin kullanıcıları yalnızca olağanüstü ses kalitesinin değil, lüks ses ekipmanlarının da tadını çıkaracaklar. DA-E750, Rock and roll müziğinin ortaya çıkmasını sağlayan Les Paul tarafından imzalanmış bir Gibson Les Paul gitarla veya çoğunlukla mevcut en iyi piyano olarak tanımlanan Bosendorfer Imperial Grand Piano ile birlikte sergilenebilecek, bir koleksiyoncunun koleksiyonuna gerçek anlamda yakışan bir cihaz. DA-E750’nin rekabette öne çıkmasını sağlayan özelliklerinin çokluğu göz önünde bulundurulduğunda, Samsung’un tüketici elektroniği alanındaki en sevilen marka olduğu nedeni kolaylıkla anlaşılıyor.

Yorum yazın