Seagate 5 mm incelikteki dahili diski Ultrathin HDD’yi piyasaya sürdü

Seagate 5 mm incelikteki dahili diski Ultrathin HDD’yi piyasaya sürdü

Seagate’in 5mm’lik yeni dahili diski Laptop Ultrathin HDD, notebook ve tablet PC pazarını yeniden şekillendirme iddiası ile ortaya çıktı. 5mm’lik disk üreticilere gönderilmeye başlandı.

Seagate_LaptopUltrathinHDD_2Seagate, notebook ve tabletlerle uyumlu çalışabilen, 5mm inceliğe sahip dahili hard diski Laptop Ultrathin HDD’yi, OEM alanında birlikte çalıştığı üreticilere göndermeye başladı.

2.5 inç’lik disk, inceliği ve ağırlığıyla 4 kredi kartının üst üste konması kadar etki yaratıyor. 5mm’lik Laptop Ultrathin HDD, 7mm’lik eski jenerasyonuna göre %25 daha az yer kaplarken, enerji konusunda da daha cimri davranıyor. Kullanıldığı cihazlarda daha uzun pil ömrü, daha iyi hava sirkülasyonu sunuyor.

Disk tüm bunların yanında, boyutuna göre yüksek kapasitede depolama özelliği sunuyor. 500 GB’lık kapasiteye sahip Laptop Ultrathin HDD, SSD depolamaya alternatif olurken, tablet PC ve notebook arasındaki depolama kapasitesi farklılığını ortadan kaldırıyor.

Cihaz 100.000 fotoğraf, 125.000 şarkı, 62 saatlik yüksek kalitede videoyu depolayabiliyor. 6 Gb/s SATA arabirimine sahip Laptop Ultrathin HDD, SSD ve hard disk depolamasını tarafından desteklenen mevcut notebooklara kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Diskin aynı zamanda kendi kendini şifreleyebilme özelliği de bulunuyor.

Tagged with:

Yorum yazın