Seagate SSD sürücüleri ile görücüde

Seagate SSD sürücüleri ile görücüde

Seagate, yeni SSD ürünlerini tanıttı. Yeni ürünler arasında yer alan Seagate 600 SSD son kullanıcı tarafında ilk SSD olarak dikkat çekerken, yeni nesil kurumsal SSD’ler de (Seagate 600 Pro SSD ve Seagate 1200 SSD)  ortaya çıktı.

Seagate 600 SSDBilgisayarı daha hızlı açma ve kapama, uygulamalar için daha az sürede yükleme ve daha hızlı tepki verebilme imkanı sağlayan Seagate 600 SSD, dizüstü bilgisayarların standart bir hard diske göre 4 kat daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Uygulamalar üzerindeki eski dosyaları da 2 kat daha hızlı açabiliyor. Böylelikle içeriğe erişme süreleri en aza indiriliyor.

Kolay ve hızlı bir şekilde update edilebilen Seagate 600 SSD, özellikle ultrabook gibi ince yapılı cihazlar için de ideal boyutlarda. 2.5inç boyutundaki cihaz, 5mm inceliğinde ve 480 GB’a kadar farklı kapasitelerle hazırlanıyor. Seagate 600 SSD ile data transferinde en üst noktaya ulaşmak için 6Gb/s SATA arabirimi üzerinden kolayca bağlantı sağlanabiliyor.

Seagate 600 Pro SSD_1Düşük güç tüketen sunucu ve depolama çözümü, Seagate 600 Pro SSD, bulut depolama alanı kuracaklar, bulut servis sağlayıcıları, içerik dağıtım ağları ve sanallaştırılmış ortamlar için ideal bir çözüm oluyor. Giriş seviyesindeki SATA SSD, Seagate 600 Pro SSD, düşük tüketim gücünün yanında kategorisinde iyi bir performans sunuyor.

Seagate 600 Pro SSD, 480 GB kapasiteye ve 2.5 inçlik boyuta sahip. Ayrıca hızlı data transferi ve mevcut alt yapıya kolay bağlantı yapılabilmesi için de 6GB/s SATA arabirimi ile geliyor.

Seagate 1200 SSD_1

Kurumsal depolama ve sunucu uygulamalarına yönelik olarak tasarlanan, yüksek performansa ve data analizine dayalı programlanan Seagate 1200 SSD, en üst seviyedeki hız ve data bütünlüğünü, istikrarlı performansla birlikte sağlıyor.

Üst düzey hızda data erişimini sağlayan sürücü sıklıkla kullanılan datalar için daha yüksek performans sunuyor. En yüksek seviyede güvenilirlik, kullanılabilirlik ve ölçümlenebilirlik garanti eden 1200 SSD, daha önceki nesilden %100 daha hızlı aktarım sağlayan 12 Gb/s SAS arabirimi içeriyor. Sürücü ayrıca 6Gb/s SAS ortamlarıyla da geçmişe dayalı olarak uyumlu çalışıyor.

Yorum yazın