Seagate’den biri kalın, biri ince seçenekler

Seagate’den biri kalın, biri ince seçenekler

Seagate, yedeklemeye önem verip harici disk kullananlara özel yeni seriler hazırladı. Backup Plus FAST serisi taşınabilir sabit diskler, dünyanın ilk 4 TB kapasiteli 2.5 inç taşınabilir diski olarak satışa sunulacak. USB 3.0 bağlantısını kullanıp yüksek hızda veri aktarımına imkan veren bu seriyle okuma hızı 220 MB/saniyeye çıkabiliyor. Yüksek depolama kapasitesiyle fotoğrafçılar ve video düzenleme işleriyle uğraşanların ilgisini çekebilir.

seagate-backup-plus-fast-645x536
Üst kısmı metal kasa içeren seri sağlam ve parmak izleriyle çiziklere karşı dayanıklı. İşin ilginci harici güç kaynağı gerekmiyor ve kendi içinde çift diskle RAID0 dizisi olarak işliyor. 4K video çekimlerin yaygınlaşmasıyla boyutlar artacak ve daha büyük disklere gerek olacak. Ürünün 300 dolar fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

seagate-slim-drive-645x614
Seagate’in çok daha ince olan Backup Plus Slim serisiyse 2 TB modelle tanıştı. Benzer biçimde USB 3.0 üzerinden yüksek veri aktarım hızı destekleyen bu seride boyutlar daha düşük ve renk seçenekleri var. Herhangi bir adaptör kullanmak gerekmiyor. 12.1 mm gövdede 2 TB kapasite aşılamayan bir değer. 500 GB model 100 dolar, 1 TB model 120 dolar, 2 TB modelse 180 dolar olacak.

Yorum yazın