3 boyutlu modelleme öğrenmek isteyenlere yeni bir kitap

3 boyutlu modelleme öğrenmek isteyenlere yeni bir kitap

Günümüzde kullanılan en güçlü ve en popüler 3D grafik yazılımı olan 3D Studio Max, mimarisinin gelişmeye açık ve kolay öğrenilebilir olması nedeniyle birçok sektör tarafından tercih edilmektedir. Mimarlık, bilgisayar oyunları, filmler, tıbbi, hukuki ve bilimsel canlandırmaların da aralarında bulunduğu birçok ticari ve sanatsal uygulamada kullanılmaktadır. Bu alanlardan hangisinde çalışıyor olursanız olun, 3Ds Max ve bu kitap sizler içindir.

3Ds Max programını kullanarak gezegenler, harabeler, kahramanlar oluşturabilir ya da kendi cennetinizi kurabilirsiniz. Hayal gücünüzü 3D animasyonlara yansıtırken kurallara bağlı kalmak zorunda değilsiniz!

3Ds Max yazılımı ile üretim öncesi sunumlarda, gerçekçi görüntülerle işinizin sonuçlarını üretime geçmeden önce gösterebilirsiniz. Bu nedenle 3Ds Max yazılımının kullanım alanları çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

3Ds Max kullanıcılarına ve 3Ds Max’e ilgi duyan ve başlamak isteyenlere de hitap eden bu kaynak kitapta modelleme teknikleri, malzeme, ışık, kamera özellikleri pratik ve tüm render işlevleri ile anlatılmaktadır.

3Ds Max on binlerce komutu ve parametreyi içeren çok güçlü bir program olduğu için, kullanıcı başlangıçta bu komut ve parametre okyanusunda kaybolabilir, hatta boğulma tehlikesi geçirebilir! Bazen de pek çok imkânın farkına bile varmayabilir, çünkü araçların çoğu program ilk açıldığı anda görülmez, bu araçlar program içerisinde saklı, fakat çok iyi organize edilmiştir. Bu kitap 3Ds Max’in arayüzüyle barışmanızı ve bu arayüzden maksimum verim almanızı sağlayacaktır.

3Ds Max 2010, Pusula Yayıncılık ile Bilişim Eğitim Merkezi’nin işbirliği sonucu üretilecek kitap dizisinin ilk örneğidir. 1999 yılından bu yana bilişim alanında eğitim hizmeti veren, iş dünyasının ihtiyaçlarına maksimum katma değer sağlayacak çözümler üretirken, onbinlerce mezununun sektörde yer almasını sağlayan Bilişim Eğitim Merkezi ile 1995 yılından bu yana yüzbinlerce bilişim kitabı basmış olan Pusula Yayıncılık, oluşturdukları sinerji ile her ay yeni kitaplara imza atacaklar.

Bilgi için: www.pusula.com

1 yorum

  1. Mustafa

    Sizleri tebrik eder yayınlarınızın devamını dilerim gerçekten bilişim ve diğer konularda çok başarılısınız her ay derginizi takip ediyorum bu ay ki dvd ve pc toplama rehberi gerçekten çok hoşuma gitti canı gönülden başarılar

Yorum yazın