Acer CEO’su kötü sonuçlara dayanamadı

Acer CEO’su kötü sonuçlara dayanamadı

Bu yılın üçüncü dilimine yönelik mali raporların açıklanmasından sonra Tayvan merkezli Acer’da yüzler gülmez oldu. Hayal kırıcı sonuçlar alan Acer firmasının yönetim kurulu başkanı ve CEO’su J.T. Wang istifa etti. 2013 sonunda istifa edecek olan CEO’nun yönetim kurulunda kalacağı söyleniyor çünkü 2014 ortasına kadar bazı sözleşmelerle ilgili sonuçların alınmasına yardım ediyor olacak. Şu anda Acer Başkanı olan Jim Wong’un yeni CEO olması bekleniyor.

OB-OJ782_0620po_H_20110619213401

Son yıllarda zorlu engellerle karşılaşan Acer arka arkaya kötü finansal dönemler geçirir oldu. Acer’ın üçüncü dilimde yüzde 35 gibi ciddi oranda düşüş yaşadığı rapor ediliyor. Araştırmacılar firmanın 109 milyon dolar zarar edeceğini düşünüyordu ama açıklamaya göre rakam çok daha yüksek ve 446 milyon dolar!

Windows 8.1 geçişi için hazırlanmış olan yenilikler ve değişikliklerden ötürü operasyonla ilgili masrafların arttığı söyleniyor. Bu zarardan sonra Acer çalışanlarının yüzde 7′si işten çıkarılacak. Böylece yıllık 100 milyon dolar tasarruf elde edilecek. Dünyanın dördüncü büyük PC üreticisi olan Acer aksine rakipleri Lenovo, Dell ve HP çıkış gösterdi.

Tagged with: , , , , ,

Yorum yazın