Amatör fotoğrafçılar LUMIX Ödülü için yarışacak

Amatör fotoğrafçılar LUMIX Ödülü için yarışacak

Her yıl farklı temaları konu alan LUMIX Ödülü yarışmasının 2010 – 2011 dönemi ”İş.Yaşam” temasıyla başlıyor. Sıradışı meslekleri yakalayıp kaydeden yaratıcı fotoğrafçıları Panasonic’in efsanevi markası Lumix’ten son teknoloji ürünü fotoğraf makineleri bekliyor.

Panasonic’in amatör ve yarı profesyonel seviyedeki yaratıcı fotoğrafçılığı destekleme amacıyla her yıl düzenlediği LUMIX Ödülü yarışmasının dokuzuncusu “İş.Yaşam” temasıyla kasım ayından itibaren başlıyor. Kasımdan nisan ayına kadar sürecek olan LUMIX Ödülü yarışması sıradışı, alışılmadık ve hatta daha önceden keşfedilmemiş işleri, meslekleri ve insanları yaratıcı bir karede buluşturabilecek yetenekli fotoğrafçıları bekliyor. Kazananları Panasonic’in teknoloji harikası Lumix dijital fotoğraf makineleri ve hatta profesyonel bir fotoğrafçının çekimlerine eşlik etme fırsatı gibi eşsiz ödüller bekliyor.

Büyük Ödül’ün yanında aylık ödüller de verecek olan Lumix Ödülü yarışmasına herkes her ay bir fotoğrafla katılabiliyor. Katılımcıların gönderdiği fotoğraflar her ay www.lumixaward.com adresinde görücüye çıkıyor. Siteyi ziyaret edenler fotoğrafları oyladıktan sonra en çok oy alan fotoğraflar Michael Lum, Fred Flade ve Ton van Zantvoort gibi ünlü fotoğrafçı, film yapımcısı ve kreatif yönetmenlerin oluşturduğu jüri tarafından değerlendiriliyor. Jüri ayın kazananını ve 31 Mayıs 2011 tarihinde açıklanacak Büyük Ödül’ün sahibini belirliyor.

Ödüller:

  • Büyük Ödül: LUMIX ödülü yarışmasının genel toplamda kazananı Panasonic LUMIX G değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinelerinin son halkası olan Panasonic Lumix GH2’nin sahibi oluyor. Üstelik olağanüstü kalitede HD video kaydı yapılmasını sağlayan Lumix G Vario HD Lens H-VS014140 (14-140mm) de yanında geliyor. Büyük Ödül’ün sahibini eşsiz bir Lumix ödülünden başka ayrıcalıklar da bekliyor. Yarışmanın galibi profesyonel bir fotoğrafçı ve aynı zamanda yarışmanın jüri üyesi de olan Michael Lum’un “İş.Yaşam”ına da tanıklık etme fırsatını yakalıyor. Michael Lum’un imza atacağı profesyonel bir fotoğraf çekiminin kamera arkasına katılıyor, portre ve müzik fotoğrafçılığına dair ilk elden tüyolar alıyor.
  • İkincilik ve Üçüncülük Ödülü: Yarışmanın ikinci ve üçüncüsünü birer Panasonic Lumix LX5 dijital fotoğraf makinesi bekliyor.
  • Ayın Kazananı Ödülü: Yarışmada her ayın bir galibi oluyor. Ayın kazananı bir adet Panasonic Lumix ZX3 dijital fotoğraf makinesinin sahibi oluyor.

Panasonic Marketing Europe Optik Ürünler Kıdemli Pazarlama Müdürü Sven Dabelstein yarışmayla ilgili şunları söylüyor: “Avrupa’nın her yanında büyüleyici çeşitlikte meslekler, işler görüyoruz. Bu temanın bu yılki LUMIX ödülü için mükemmel bir seçim olduğuna ve Avrupa’nın her yanından yaratıcı fotoğrafçılara benzersiz bir ilham vereceğine inanıyoruz.”

İlki 2002 yılında yapılan LUMIX Ödülü yarışması Avrupa çapında online olarak yürütülen bir yaratıcı dijital fotoğrafçılık yarışması. Panasonic her yıl yeni bir temaya sahip olan yarışmayla amatör ve yarı profesyonel fotoğrafçıları eserlerini paylaşmak üzerine bir araya getirmeye devam ediyor.

Yarışmaya katılmak için www.lumixaward.com adresine tıklamak ve kaydolmak yeterli.

2 yorum

  1. Mert Küçükuncu

    yav blumixten ne anıyosunuzki almıştım pişman olup geri sattım bence çektiği fotoğrafların çözünürlüğü aşırı derece düşük

  2. Mert Küçükuncu

    ama tabi ben en kötü modelini almıştım 😀

Yorum yazın