ASUS, COMPUTEX 2009’da benzersiz bir vizyon sunuyor

“Kusursuz Deneyim” konsepti, ASUS ve Intel® arasında ortak bir girşim olan WePC.com ile dünya çapında kullanıcıların fikir ve önerilerinin bir harmanı olan, yeni dijital çağda ilerlemeyi hedefleyen gelişmiş bir araştırma girişimidir. Kullanıcılar arasında sanal ve fiziksel alanda bir iletişim köprüsü kurar. Bu konsept, kullanıcılara PC aracılığıyla iletişimi ve veri alışverişini basitleştirmek üzere 4 anahtar tasarımı tanıtır.

  • Birincisi, kullanıcı ile cihaz arasında kusursuz iletişimi tanıtır. Örneğin, birbirine yakın iki notebook arasında iletişim yakınlığı kurabilir ve birinden diğerine otomatik olarak metin gibi dosya transferi gerçekleştirilebilir.
  • İkincisi, kaynağın farklı noktalarından bilgi alır, onları kombine bir şekilde tek bir dijital dosyaya çevirerek kullanıcılar arasında paylaşıma olanak tanır. Bu, kullanıcılara veri formatı ne olursa olsun bilgiyi kusursuz bir esneklikte rahat ve sezgisel bir şekilde paylaşma olanağı tanır.
  • Üçüncü olarak “Kusursuz Deneyim”, kullanıcıların kendi cihazlarının potansiyelini maksimuma çıkartmalarını sağlarken, ağır bir dizüstü bilgisayarı taşımaksızın kendi önemli verilerine, multimedya dosyalarına veya önemli işlerine ulaşmalarına olanak tanır.
  • Son olarak, kusursuz veri akışı kullanıcılara PDA, mobil telefon, PC ve notebook gibi cihazlar aracığıyla veri senkranizasyonu yapabilir. Dahası, kağıt üzeri yazı gibi dijital formatta olmayan bilgileri sistem içinde saklayarak ileride kullanıma olanak tanır.

Eee Hayat!
ASUS’un “Öğrenmesi, Çalışması, Oynaması EN KOLAY” sloganıyla, 2007 yılının son çeyreğinde  kullanıcılara kolay bilgisayar deneyimi sunmak için hayatımıza giren Eee Ailesi ürünleri, her geçen gün güçlenerek ve ürün yelpazesini genişleterek günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Eee ürünleri ile her zaman her yerden iletişim kurmak ve eğlenmek artık çok kolay!

EeeTop PC ET20/22 ile Tek Dokunuşla Multimedya Keyfi

EeeTop PC ET20/22 Serisi ile kesintisiz iletişim ve multimedya keyfi parmaklarınızın ucunda. Kolaylıkla kullanılabilen EeeCam ile kullanıcılar kendi fotoğraflarını çekebiliyor veya sevdikleriyle görüntülü iletişim kurabiliyor. Eee Memo ile kendi el yazılarıyla veya klavyeyi kullanarak ekrana notlar bırakabiliyor, ayrıca sesli ve görüntülü mesajlarını da kaydedebiliyor. FotoFun ile basit düzenlemeler yaparak kendi fotoğraf albümlerini yaratabiliyor. Bütünleşik hoparlörleri, Eee Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisi ve harici grafik çözümleriyle EeeTop PC ET20/22  tam bir görsel eğlence merkezi. Ayrıca Blu-ray Disk oynatma kapasitesi, HDMI bağlantısıyla gerçekten kusursuz.

Eee PCTM Seashell Serisi: Gözalıcı Tasarım , Mükemmel Mobilite

Deniz kabuğundan esinlenerek tasarlanan Eee PCTM Seashell, tıpkı bir tutam ince kum tanesinin deniz kabuğunun üzerindeki ışıltısını andıran parlak dış kaplamasıyla, nerede olursa olsun sadece baş döndürmekle kalmıyor, aynı zamanda koruyucu bir kabuk görevi üstlenerek onu oluşabilecek çiziklere karşı da koruyor.

Zarif tasarımıyla herkesi kendine hayran bırakan  Eee PCTM Seashell Serisi 3 modelden oluşuyor. Eee PCTM 1008HA, 10.1″ ekranı ve 18mm ultra ince tasarımıyla; Eee PCTM 1005HA ,10.1″ ekranı ve 10.5 saate kadar uzayan pil ömrüyle ve son olarak Eee PCTM 1101HA ise mükemmel multimedia keyfi için arka LED aydınlatmalı 11.6″ yüksek çözünürlüklü geniş ekranıyla ön plana çıkıyor. Bu modellerin hepsi 160GB sabit disk sürücüsüne ek olarak, Eee Storage olarak bilinen, kullanıcılara önemli dokümanlarını depolama ve her zaman her yerden erişim imkânı tanıyan şifrelenmiş 10 GB internet depolama özelliğiyle beraber geliyor. Ayrıca The Eee PCTM Seashell 1101HA, 11 saate varan pil ömrü* ile kullanıcılarına kablosuz özgürlük sunuyor.

Xtreme Phase:
Maksimum Verimlilik ve Uzun Ömürlülük için Çok Aşamalı Güç

Xtreme Phase, her türlü yükleme koşulu altında yüksek verimlilik sağlar. Xtreme Phase sayesinde sistem üzerinde güç dalgalanması nasıl olursa olsun, CPU en yüksek gücü elde eder. Ayrıca, güç çıkışının her aşamasında daha düşük güç tüketim ortalaması ile sonuçlanır, böylece ulaşılabilecek en mükemmel “overclock” performansı için sabit güç aktarımını sağlar. Xtreme Phase anakartlar, işlem sırasında toplam güç verimliliği ve dağılımını mükemmel şekilde geliştirerek, yükleme sırasında güç dağılımını otomatik  ayarlar. Bu aynı zamanda daha iyi ısı kontrolü ve daha düşük işletim sıcaklığı sağlar.

P5Q, P5Q PRO Turbo, P5Q Turbo, P6T Deluxe, P6T ve M4 serileriyle hem Intel hem de AMD platformundaki anakartlarda bulunan; Xtreme Phase, TurboKey, Voltaj Koruması gibi hayati öneme sahip bu teknolojiler, en iyisini arayan kullanıcılar için ASUS anakartları vazgeçilmez hale getiriyor.

Formula Serisi Ekran Kartları ile İnanılmaz Grafikler ve Mükemmel Soğutma:

Üstün Mühendislik ve Kazanma Tutkusu ile Tasarlandı

Özellikle hızlı ve grafik özellikleri yüksek  oyunlar için, eşsiz çift soğutuculu Formula Serisi ekran kartları ile ASUS, bu sektöre liderlik ediyor.

F1 yarış aracının aerodinamik yapısından esinlenilerek tasarlanan Formula Serisi ekran kartları, kart üzerindeki hava akışı %7 oranında artırılarak daha iyi bir soğutma elde edilmiştir. Ek olarak devrim yaratan Micro Surface Treatment Teknolojisi ile ısı dağılımı %14’e yükseltilmiştir. Meraklılarına, verdikleri paranın karşılığını veren Formula Serisi ekran kartlarının fanları kesinlikle toz geçirmemektedir. Bu toz geçirmezlik özelliği sayesinde kartın ömrünü 10.000 saate kadar çıkarmıştır ki bu geleneksel ekran kartlarına oranla %25 daha uzundur. EAH4890 ve EAH4770 olmak üzere iki farklı modeli bulunan ASUS Formula Serisi, bu özellikleri sayesinde, ekran kartları ısı dağılımında %33 daha iyi verimlilik; sektör kriteleriyle karşılaştırıldığında %30 daha sessiz çalışma olanağı sunar.

ROG MARS GTX 295 Ekran Kartı: Sınırlı Sayıdaki Sınırsız Güç!

Yeni ASUS ROG MARS, oyuncular için hayali gerçeğe dönüştüren, dünyanın var olan en hızlı ekran kartı. Çift NVIDIA® GeForceTM GTX 285 GPU’nun benzersiz kombinasyonu, heybetli bir 4GB dahili bellek ve dünyanın ilk 1024-bit bellek bant genişliği ile önceki NVIDIA® GeForceTM GTX 295 ekran kartından %23 daha güçlü. The ROG MARS GTX295 ekran kartları ısı borusu kapsamında %65’lik ve ısı dağılımında %20’lik artış sağlayan geliştirilmiş termal tasarımı da özellikleri arasındadır, böylece yoğun kullanımlarda bile ekstra bir soğutma sağlar. Özel efektleri ve hiç durmadan adrenalin pompalayan grafikleriyle nefes kesen benzersiz bir oyun deneyimi sunar. ASUS ROG MARS sadece sınırlı sayıda üretilmiştir ve herbiri farklı seri numaralarına sahiptir. Sadece 1000 adet üretim ile ASUS ROG MARS her oyun meraklısının ve overclockcuların mutlaka sahip olması gereken gücün ve performansın lideri.

ASUS W90: Guinness Rekoru Kıran Dünyanın En Hızlı Dizüstü Bilgisayarı

ASUS, Guinness tarafından dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı olarak seçilen ASUS W90’ı sunmanın gururunu taşıyor. Intel® CoreTM 2 Extreme QX9300 işlemcisi ile güçlendirilen, ATI® Mobility Radeon® HD4870X2 ekran kartı ve 1GB GDDR3 VRAM ile donatılan ASUS W90, Norveç’de düzenlenen overclock yarışmasında 20324 gibi 3DMark06 benzersiz bir skora ulaştı. Kısa bir süre sonra, CNET tarafından Editörün Seçimi ödülünü alarak bu ünvanını perçinlemiş oldu. CENT’den Joshua Goldman yaptığı açıklamada; W90’nın yapılan bütün performans testlerinde diğer dizüstü bilgisayarları geride bırakarak bir multimedya aracının ötesinde, özellikle overclock modundayken oyun performansı sunduğunu belirtti.

ASUS G51 ve G60: Yüksek Kalitede Görüntü ve Ses ile Dayanılmaz Oyun Deneyimi

Futuristik dizaynı ile yeni ASUS G51 ve G60 dizüstü bilgisayarlar, kullanıcılarına oyun oynarken, müzik dinlerken veya film izlerken mükemmel bir üç boyutlu surround ses sunan Altec Lansing® hoparlörlerle donatıldı. NVIDIA® GeForceTM GTX 260M ekran kartı ile inanılmaz bir performans sağlayarak canlı görüntüler sunarken, PhysXTM teknolojisi ile de adeta gerçek yaşamın görüntülerinden kesitler sunuyor. 16:9 oranında yüksek çözünürlü ekran  ile ASUS G51 ve G60, muhteşem görüntü deneyimi sunuyor.

ASUS LS ve MS Serisi Monitörler: Ergo-Fit Teknolojisi ile Ultra İnce Dizayn

Etkileyici super ince profilleriyle ASUS LS ve MS serisi monitörler, dikkat çekici görüntüleriyle zarif tasarımlara sahipler. Yüksek tanımlı çözünürlük, ultra hızlı 2ms tepkime süresi ve 50000:1 oranında şaşırtıcı kontrastıyla izleyicisine son derece canlı ve parlak görüntü sunar. Yenilikçi Ergo-Fit Teknolojisi ile geliştirilen ve sadece tek bir parmak hareketiyle açısı ayarlanabilen duruş standı, endüstriyel tasarımda ASUS’un sanata olan avangard yaklaşımının izlerini taşıyor. Bununla birlikte her iki LS ve MS serisi monitörler kullandıkları çift ampul LCD panelleriyle mükemmel güç koruma sağlayarak Çevreci Güç Teknolojisine de adapte edilmişlerdir. LS serisi LS241H ile karşımıza çıkarken, MS serisi de MS246, MS236, MS227, MS226 ve MS202 modelleri kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Rahat bir kullanım için tasarlanan LS241H, üzerinde bulunan sezgisel bir fonksyon düğmesi, menu ayarlarına kolay giriş imkanı sağlıyor.

Yorum yazın