ASUS’tan Elma’ya Göndermeli Reklam Filmi

ASUS’tan Elma’ya Göndermeli Reklam Filmi

ASUS’un eğlenceli bir dil ile göndermeler yaparak Apple’ın ürünlerini tiye aldığı ve teknolojik ihtiyaçlarımızı sorgulatan viral videosu sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor.

Videoda sözde Waouw CEO’su Justin Cash, yeni ürünlerini tanıtıyor. Özellikle Apple’ın pahalı ürün politikasına gönderme yapan videoda, şirketin ürünlerinde küçük değişiklikler yaparak tekrardan müşterilerine sunması eleştiriliyor.

Batesmotelpro’nun ASUS için hazırladığı reklamda; BoomBook isimli yeni ürünün bir önceki modelden hiçbir farkının olmadığını, sadece daha pahalı olduğunu söyleyen Waouw CEO’su, klavyede bazı tuşları çıkardıklarını ve böylece daha fazla para vererek yeni tuşlar alabileceklerini söylüyor. Bu sözler ile Apple’ın yeni MacBook bilgisayarında, rakiplerinin ürünlerinde dâhili olarak yer alan USB-C bağlantısı için ayrı bir adaptörü oldukça yüksek fiyata satmasına eğlenceli bir dille atıfta bulunuluyor.

BoomBook isimli yeni üründe rahat kahve içmek için gelen dâhili kahve bölmesi ile de kahve dükkânlarında MacBook kullananlara gönderme yapılmış. Gorilla Glass gibi sağlam bir ekrana sahip olmayan Iphone lara Rub-it ile dokunduran video da Apple’ın büyük bir yenilik gibi sunduğu kalem’e ERasor isimli ürün ile ters köşe yapılmış.

Özellikle teknoloji tutkunlarından olumlu yorumlar alan reklamın sloganı ise “Bu yıl hayatınız BoomBook olacak.”

Yorum yazın