Bağışıklık sisteminizi Ester-C ile güçlendirin

Bağışıklık sisteminizi Ester-C ile güçlendirin

Kış aylarında vücut direncinin düşmesiyle birlikte, enfeksiyonlara yakalanma riski artar. Stres ve yorgunluğun da eklendiği bu dönemde vücut, güçlü bir antioksidana  ihtiyaç duyar. Sıradan C vitaminlerine göre daha hızlı ve uzun süre etki gösteren Ester-C; vücudun direncini arttırır, birçok hastalığa karşı koruma sağlar.

Vücuttaki C vitamini eksikliği, yorgunluk ve enfeksiyonlara karşı direncin azalması şeklinde kendini gösterir.  Gribe ve soğuk algınlığına yol açan virüslerin mukozaya yapışmasını ve çoğalmasını önleyen C vitamini, mevsimsel değişikliklerde vücut direncini arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ester-C güçlü antioksidan etkinliği ile serbest radikal hasarına karşı koruma sağlar.

Ester-C Vitamini antioksidan etkisi ile hücre koruması sağlar. Viral, bakteriyel, fungal enfeksiyonlar, kardiyovasküler hastalıklar, artrit, allerjik reaksiyonlar (egzama, astım, saman nezlesi), dejeneratif göz hastalığı ve yaraların geç iyileşmesi görüldüğü durumlarda vücut, Ester-C takviyesine ihtiyaç duyabilir.

MİDEYE DOST ESTER-C

Ester-C, hem yağda hem suda çözülebilen güçlü bir antioksidandır. Nötr özellikte olan Ester C, standart C vitamini gibi asidik özellik göstermez. Bu sayede, mide hassasiyetine neden olmaz. Yapısından dolayı normal C vitamini formlarına göre daha iyi emilime sahiptir. Ester C; içeriğindeki C vitamini metabolitleri, kuşburnu, aserola ve turunç biyoflavonoidleri  sayesinde standart C vitaminine göre daha fazla yarar sağlar.

C VİTAMİNİ EKSİKLİĞİNE DİKKAT!

Başta sigara tüketimi olmak üzere çeşitli nedenlerle vücutta C vitamini eksikliği olabilir.  C vitamini eksikliği; enfeksiyonlara duyarlılık, halsizlik, yaraların geç iyileşmesi, kardiyovasküler hastalıklar, kapiller damarların çatlaması, burun kanaması, hücre anomalileri, ciltte kuruluk ve skorbüt gibi birçok probleme yol açabilir.

ESTER-C’nin YARARLARI

Ester-C;

 • Cilt bütünlüğünün sağlanmasında ve bağ dokunun onarılmasında etkilidir,
 • A, B, E vitaminlerinin, demir ve kalsiyumun vücutta daha iyi kullanılmalarını sağlar,
 • Kılcal damar yapısını kuvvetlendirir,
 • Koroner kalp hastalığı oluşum riskini azaltır,
 • Kansere karşı da etkilidir,
 • Yaraların kapanmasını sağlayan enzimlerin oluşumunda rol oynar,
 • Gözleri; güneşe ve güçlü ışıklara karşı koruyarak, katarakt oluşumunu engeller,
 • Kemiklerde, dişlerde, diş etlerinde, ligamentler ve kan damarlarındaki vücut hücrelerinin büyümesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur,
 • Vücudun strese dayanıklılığını arttırır,
 • Vücuttaki bazı hormonların işleyişinde görev yapar.

ESTER-C, SIRADAN C VİTAMİNLERİNE GÖRE;

 • 2 kat daha hızlı etki gösterir,
 • 2 kat daha uzun süre vücutta kalır,
 • 4 kat daha fazla emilir.

Bu sayede Ester-C; daha hızlı aktivite, daha yüksek emilim ve daha uzun süre biyoyararlanım sağlar.

Vücudun sudan oluşmuş bölümlerinin temel antioksidanı olan Ester-C, E vitamininin dönüşümünü sağlar. Aynı zamanda bağışıklık sistemi hücrelerinin üretimini arttırır. Ester-C virüslerin yayılmasını sağlayan “hyalüronidaz” enzimini baskılar ve bağ dokusunun stabilitesini arttırır. Ayrıca alerjiden sorumlu histamin seviyelerini azaltır.

(Bu bir advertorial’dır.)