Dijital dünyanın liderleri Webit 2013 için İstanbul’da buluşuyor

Dijital dünyanın liderleri Webit 2013 için İstanbul’da buluşuyor

webitWebit 2013 Kongresi 6-7 Kasım 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Webit 2013, dünya çapında 8000 katılımcı ile sektör lideri global şirketlerden 250 üst düzey konuşmacıyı bir araya getiriyor.

Webit 2013 Kongresi’ne 103 ülkeden katılacak olan 250 üst düzey konuşmacı ve 8000 katılımcı şimdiden bu alanda bir dünya rekoru kırdı. Webit 2013 Kongresinde telekomünikasyonun geleceği, akıllı evler, internet bağlantısı sunan ve kendi kendine giden otomobiller, büyük veri, bulut bilişim ve dijital para biriminin bilgi ekonomisindeki yeri gibi sektörel dinamikleri değiştiren konular ele alınacak.

Webit Kongresi’nin kurucusu ve başkanı Plamen Russev, Webit 2013 ile ilgili olarak şunları söyledi: “Dijital pazarlama ve teknoloji ekosistemleri, telekom sektörü, yatırımcılar, girişimciler ile startup şirketlerin en parlak önderlerinin bir araya geldiği bu kapsamlı etkinlik iş dünyasını heyecanlandırıyor. Webit 2013 kongresi sektörlerin geleceğine yön verecek yeni uygulama ve teknolojilerin gelişmesi için ekosistemin tüm paydaşlarını buluşturan mükemmel bir yaratıcılık potası oluşturuyor. Bu forumda bireysel girişimciler global holdinglerin milyarlarca dolara imza atan üst düzey yöneticilerini yatırımcı olarak birkaç dakika içinde ikna etme imkanına kavuşacaklar.”

Salt pazarlama etkinliği değil, geleceğin vizyoner dünyası

Plamen Russev etkinliğin ikinci gününde yapacağı açılış konuşmasında, Kanada’da geliştirilen “telepatik kontrol” sistemlerinin tanıtılacağı bir “beyin—bilgisayar arayüzü” deneyine katılacak. Eşyaların düşünce gücüyle kumanda edilmesini sağlayacak teknolojilerin demosu niteliğindeki gösteri, Webit 2013’in farkını ortaya koyan yenilikçi ve özgün yaklaşımlardan birini oluşturuyor.

Webit 2013 katılımcı ve konuşmacı listesinde Yandex, Akbank, VW, IBM, Google, Spotify, Facebook, Lenovo, Nokia, OMD, Havas, Mediabrands, Qualcomm, Pentagram, Joulie, Aol, Unilever, Accer, Effective Measure, Lakestar, Almaz Capital, BBC, Al Jazeera gibi kendi alanında lider çok sayıda şirketin üst düzey temsilcileri yer alıyor.

2 güne yayılan Kongrede 6 ana etkinlik yer alacak. Kendi alanında dünyanın en büyük etkinliği olan Dijital Pazarlama ve İnovasyon Konferansı konuşma salonunda 3500 katılımcıyı toplayacak. Konferansta dijital pazarlama ve reklamcılık, mobil trendler, sosyal medya, sektörel inovasyonlar ve dijital evrenin geleceği masaya yatırılacak. Geleceğin Dünyası Konferansında ise yatırımcılar Asya, Ortadoğu, Afrika gibi gelişmekte olan pazarlarda yeni iş kollarıyla meslekler oluşturan startup şirketler ve girişimcilerle buluşarak ekonomiyi birlikte inşa etmek üzere ilk girişimleri başlatacak.

Global şirketleri heyecanlandırıyor

Yandex Ürün Pazarlama Direktörü Andrey Sebrant #webit hashtagi ile attığı tweetinde, “Afrika’nın ISP’leri Avrupalılara internete erişimin % 50’den fazlasının mobil olduğu bir ülkede hayatın ve işlerin nasıl yürüdüğünü gösteriyor” dedi.

Global Webit Kongresi İdari Direktörü Aniela Russeva, Webit 2013’ün önemini şu sözlerle ifade etti: “Webit’i Afrika, Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Afrika’dan gelen dijital pazarlama, teknoloji, telekom ve e-ticaret şirketleri arasında başarılı iş ilişkileri kurulmasını sağlayan dünyanın en büyük platformlarından birine dönüştürmeye kararlıyız. Bunun için etkili B2B iletişiminde en iyi fırsatları sunarak somut iş sonuçları sağlamaya odaklanıyoruz. Webit sadece bir pazarlama kongresi değil. Aynı zamanda geleceğe yönelik teknolojilerle yeni dünyaların kurulmasına öncülük eden katma değerli bir global etkinlik. İster yeni ufuklara yelken açmak için stratejik ortaklık anlaşmaları olsun, ister gelecek Facebook’u icat etmek ya da Mars’a ilk insanlı uçuşu gerçekleştirmek üzere yatırımcı bulmak olsun, Webit kârlı yaratıcılığın tüm alanlarına dinamizm katacak.”

103 ülkeden 250 üst düzey konuşmacı

Webit 2013’ün iddialı konuşmacıları arasında 2023 yılında Mars’a insan göndermeyi amaçlayan Mars One projesinin lideri Hollandalı girişimci Bas Lansdorp; IBM Ekosistem, Bağımsız Yazılım Geliştiriciler ve Girişimcilik Başkan Yardımcısı Sandy Carter; Yandex Ürün Pazarlama Direktörü Andrey Sebrant, Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, Nokia Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlaması ve CRM Global Başkan Yardımcısı Chris Schaumann; Acer Group E-İletişim ve E-Teknoloji Direktörü Roberto Mainardi de yer alıyor.

Webit 2013 aynı zamanda MyWebit üzerinden ve bizzat etkinlik sırasında yürütülecek eşleştirme çalışmalarıyla global sektör lideri şirketlerin kararlarını yöneten binlerce üst düzey yöneticiyi yatırım desteği arayan girişimcilerle buluşturacak.

Yorum yazın