Euro 2016 ödüllü varant yarışması başladı

Euro 2016 ödüllü varant yarışması başladı

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş, Türkiye’nin varant piyasasının iki aktif ihraççısı olan İş Yatırım ve Deutsche Bank desteğiyle sanal varant portföy yarışması düzenliyor. Yatırımcıların yoğun olarak kullandığı MatriksMobile uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek  “MatriksMobile Varant Yarışması” tüm yatırımcıların katılımına açık. Mobil cihazlar üzerinden finansal piyasalara ilişkin en son haber veya fiyat bilgisine erişmek, hisse senedi işlemi yapmak gibi özellikleriyle ön plana çıkan MatriksMobile, Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlere indirilebiliyor.

En başarılı 20 yatırımcı da çeşitli teknolojik ödüller kazanacak

3-31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada sanal portföyünü en çok arttıran yarışmacı EURO 2016’daki Türkiye-İspanya maçına gitme fırsatını yakalayacak. Yarışmada yer alan her katılımcıya 10 bin TL’lik sanal portföy atanacak ve bir aylık süre içinde portföyünü en fazla arttıran ilk yirmi yarışmacı da akıllı telefon, tablet gibi Apple* ürünleri, MatriksMobile üyeliği gibi çeşitli ödüller kazanabilecek. Yarışmacılar hediyelerini Nisan ayının ortalarında gerçekleştirilecek törende alacaklar.

Başvurular 15 Mart’a kadar devam ediyor

Türkiye’de sermaye piyasalarının geliştirilmesi ve derinleştirilmesi hedefi ile türev bir finansal araç olarak 2010 yılında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan varantlarda itibari işlem hacmi günlük ortalama 1,5 milyar TL (2015 yılı ortalaması) civarında gerçekleşiyor. BIST30 endeksi, ondört yurtiçi hisse senedi, S&P500, DAX, Nikkei gibi uluslararası endeksler, altın, petrol, dolar gibi çeşitli dayanak varlıklar üzerine ihraç edilen varantlar Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Bu yarışma sayesinde yatırımcılar istedikleri dayanak varlıktaki varantlarda gerçek piyasa fiyatlarından işlem yapabilecek. Böylece varantların nasıl işlem gördüğünü, varantların dinamiklerini ve diğer birçok özelliğini tecrübe edecekler. Yarışmaya katılmak isteyen yatırımcılar detaylı bilgiye www.varantyarismasi.com adresinden ulaşabilirler. Play Store ve App Store’dan Matriks Mobile uygulamasını indirerek yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir ve 3 Mart’tan itibaren yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya başvurular 15 Mart tarihine kadar devam edecek ve yarışma 31 Mart tarihinde sona erecek, kazananlar Nisan’ın ilk haftası açıklanacak.

Yorum yazın