Fujitsu’da Windows 7’ye geçiş ücretsiz

Fujitsu PC ve notebook satın alanlar Windows Vista işletim sisteminden Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 7’ye ücretsiz geçiş yapma hakkı kazanacak. Böylece Fujitsu’nun gelişmiş tasarım ve yüksek performansına sahip PC ve notebook’larını kullanan tüketiciler hiç beklemeden Microsoft’un 22 Ekim 2009’da piyasaya sunması beklenen Windows 7’nin gelişmiş özellikleriyle tanışabilecek.

 

Fujitsu’nun uyguladığı program, PC ve notebook sahiplerine çeşitli güncelleme seçenekleri sunuyor. Kullanıcılar, Windows Vista Home Premium 32 ve 64-bit sürümlerinden Windows 7 Home Premium 32 ve 64-bit sürümlere veya Vista Business 32 ve 64-bit sürümlerden Windows 7 Professional 32 ve 64-bit sürümlere ücretsiz olarak geçebilecek.

Ücretsiz güncelleme ile gelen avantajlar

Fujitsu’nun bu kampanyası sayesinde, üzerinde Windows Vista Home Premium veya Windows Vista Business işletim sistemi bulunan Fujitsu bilgisayar sahipleri ile ESPRIMO PC, AMILO PC ile AMILO, ESPRIMO veya LIFEBOOK notebook modellerini satın alanlar, Windows 7’ye geçerken herhangi bir ödeme yapmayacak. Buna karşılık söz konusu pakete kurulum, kurye masrafı ve CD yaratım ücreti dahil olmayacak.

Microsoft’un endüstri genelinde merakla beklenen yeni nesil işletim sistemi Windows 7, henüz beta ve RC1 sürümlerine rağmen dokunmatik arayüzleri, güçlü sistem altyapısı ve yüksek performansı ile dikkat çekiyor.

Öncelikle Windows 7 sayesinde kullanıcılar, bilgisayar sistemlerini çok daha hızlı başlatıp aynı hızda kapatabilecekler. Windows 7’nin sunduğu yüksek sistem güvenliği, daha uzun pil ömrü ve daha az uyarı ekranıyla kullanıcılar bilgisayar kullanmanın keyfini yaşayacak. 

Fujitsu ile bilgiye dokunun

Windows 7’nin sezgisel tasarımı ve kolay erişim özellikleri Fujitsu’nun donanımdaki tasarım gücü ve teknolojik performansıyla kullanıcılara çifte avantaj sunuyor.

Windows 7’yi cazip kılan ve üzerinde çok konuşulan özelliklerden biri olan çoklu temas teknolojisi ise kullanıcının PC ekranında yapacağı birkaç parmak dokunuşuyla istediği dosyaya, bilgisayara veya cihaza saniyeler içinde erişmesini sağlıyor. Fujitsu yüksek donanım teknolojisi ve sistem performansı ile bu özelliği destekliyor.

Microsoft Windows 7 RC’ı test etmek isteyenler, bu yeni işletim sistemini Microsoft Download Center (http://microsoft.com/downloads ) adresinden indirebiliyorlar.

Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için (İngilizce) aşağıdaki adresten yararlanabilirsiniz

http://ts.fujitsu.com/windows7upgrade

Yorum yazın