GameX için geri sayım başladı

GameX için geri sayım başladı

Dijital oyun ve eğlence dünyası, GameX Uluslararası Dijital Eğlence, Oyun Konferansı ve Fuarı”nda bir araya geliyor. “GameX 2012, en yeni dijital oyunların dünya prömiyerlerinin yanı sıra ödüllü turnuvalar ve Türkiye’deki oyun sektörünün gelişimi ile üretim konularının işleneceği konferanslarla dijital dünyaya yön verecek.

TÜDOF Türkiye Dijital Oyun Federasyonu’nun katkıları ile düzenlenen ve Türk Telekom Şirketleri’nden Sobee Studios başta olmak üzere, THY gibi Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının destek verdiği GameX 2012’de, Türkiye’deki ve dünyadaki oyun geliştiricilerinin buluşması da amaçlanırken, bölgenin oyun sanayisinin oluşturulması ve geliştirilmesi yolunda hedefler de ortaya konacak.

Rönesans Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen GameX 2012’nin bölgenin tek dijital oyun ve eğlence fuarı olduğunu belirten Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel ’’GameX, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetlerini kapsayan bölgenin tek dijital eğlence ve oyun fuarıdır. Ülkemizin bu konuda öncü olmasını amaçlıyoruz. 70 milyonun üzerinde nüfusa sahip ülkemiz, yaklaşık 20 milyon kişi ile en çok oyuncunun olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Bu yüzden yabancı yatırımcıların gözü de ülkemizde. Hızla gelişmekte olan Türkiye pazarına katkı sağlaması açısından GameX büyük bir önem taşımaktadır. GameX 2012, bu yıl dünyanın birçok ülkesinden gelen konularında uzman konuşmacıların katılacağı dijital eğlence ve dijital yaşamla ilgili konferanslar, dijital oyun yazarları, yeni oyun lansmanları gibi dijital eğlence severlerin hayran kalacakları bir içeriğe sahip” açıklamasında bulundu.

Dijital Dünyanın trendleri GameX’de belirleniyor  

GameX 2012’ Uluslararası Dijital Eğlence, Oyun Konferansı ve Fuarına her biri konularında uzman bir çok ünlü isim konuşmacı olarak katılarak, dijital dünyadaki son gelişmeleri ziyaretçiler ile paylaşacaklar. Konferanslarda, TÜDOF Türkiye Dijital Oyun Federasyonu Başkanı Mevlüt Dinç, Riot Games Uluslararası Başkan Yardımcısı Nicolo Laurent, Unity 3D Kore Ülke Müdürü William Hugo Yang, Epic Games Avrupa Bölge Müdürü Mike Gamble, Game Industry Editörlerinden Matt Martin, EGDF Genel Sekreteri Malte Behrmann, Perfect World Avrupa Genel Müdürü Gabriel Hacker, dijital dünyadaki son trendler hakkında bilgiler aktaracaklar.

GameX Video Oyunları Ödülleri GameX 2012’de

Dijital oyunlar yaratma konusundaki geleneksel GameX video oyunları ödülleri de İstanbul’da sahiplerini bulacak. GameX 2012’de verilecek “Geleneksel GameX Ödülleri”nde oyun üretme sanatındaki mükemmeliyet ve inovasyon temel alınacak. Oyuncular ve oyun dünyasının başarılı yöneticilerinden oluşan jüri tarafından verilecek olan ödüller; Mobil Oyun, Spor Oyunları, MMO Oyunları, Yayıncı, Tasarım ve Geliştiriciler gibi kategorilerden oluşacak.

GameX Lansmanlar ile Renklenecek

GameX 2012 ayrıca uluslararası çapta büyük ilgi gören oyun firmalarının lansmanlarına da ev  sahipliği yapacak. Riot Games, Gametolia, Games Masters, Joy Game, Sobee Studios ve  Play Store gibi dijital eğlence dünyasına yön veren firmalar en yeni ürünlerini bu özel lansmanlar ile ilk kez GameX’te oyun tutkunlarının beğenisine sunacaklar.

Ödüllü Turnuvalarda heyecan doruğa çıkacak

GameX 2012’de ödüllü turnuvalar da düzenlenecek. Bu turnuvalarda çeşitli şehirden oyuncular birbirleriyle yarışıp dereceye girme mücadelesi verecekler. Birinci olan ekip Çin’de düzenlenecek büyük finalde Türkiye adına yarışacak. Dünyanın dört bir yerinden en iyi oyuncuların da yarışacağı oyun turnuvalarında ayrıca konsol oyunlarını oynayan kişiler de yarışarak heyecanı ve eğlenceyi doruğa taşıyacak.

GameX TV on-line Yayında

GameX 2012’nin en büyük yeniliği ise GameX TV olacak. Medianova’nın katkılarıyla internet üzerinden yayın yapacak olan GameX TV, tüm eventleri, konferansları ve turnuvaları on-line HD olarak izleyenlere kendi dillerinde aktaracak.

Teknosa’dan Fuara Özel Kampanya

GameX Uluslararası Dijital Eğlence, Oyun Konferansı ve Fuarı’nda Teknosa’da yer alacak.  Türkiye’nin en yaygın teknoloji market zinciri Teknosa’nın fuar alanında kuracağı 250 metrekarelik dijital oyun ürünleri mağazası, teknolojik ürünleri özel kampanya fiyatları ile alıcıya ulaştıracak.

Ayrıntılı bilgi için: www.gamex.com.tr

1 yorum

  1. fırat

    Bu fuar bitti mi?

Yorum yazın