IBM sertifikalı yazılım uzmanlığı eğitimi başlıyor

IBM sertifikalı yazılım uzmanlığı eğitimi başlıyor

ImageIBM Yetkili Eğitim Merkezi Sibnet'in, bilişim sektörüne IBM sertifikalı yazılım uzmanları kazandırmak amacıyla düzenlediği Yazılım Kampı, 19 Ocak 2008'de başlıyor. Yazılım sektörüne ilgi duyan 20-27 yaş arası gençleri hedefleyen Yazılım Kampı'nda, katılımcılar, IBM'in ara katman ürünlerini kullanarak kurumsal yazılım geliştirmeyi öğrenecek. Eğitim müfredatı; "Java", "Web Teknolojileri", "IBM Rational ve Websphere Yazılımlarıyla JSP", "IBM DB2 Üzerinde SQL", "IBM Lotus" ve "XML Teknolojileri"ni içeren 6 modülden oluşan kampın fiyatı 5.000 YTL olacak.

Yazılım Kampı kapsamındaki eğitimler, hafta içi belirli saatlerde veya hafta sonu tam gün olmak üzere 2 program halinde, %50 laboratuvar çalışmalı olarak gerçekleştirilecek. 5 ay eğitim, 1 ay proje çalışmasından oluşacak eğitimler, Sibnet'in Kozyatağı'ndaki merkezindeki 10'ar kişilik sınıflarda, konusunda uzman 4 eğitmen tarafından verilecek. Yazılım Kampı boyunca yoğun ödev ve proje çalışmaları yapılacak. Katılımcılar, kamp bitiminde, IBM'in sertifika sınavlarına ücretsiz olarak girebilecek ve başarılı katılımcılar IBM'de staj yapma hakkını elde edecek. 

IBM Türk Yazılım Ürün Satış Müdürü Server Tanfer, "IBM'in ara katman yazılımlarında uzmanlık kazanmak ve teorik bilgileri gerçek hayattaki projelerde kullanacak şekilde hazmetmek, uzun zaman alan bir süreç. Bu tecrübeyi kazanmış BT uzmanları çok değerli. Sibnet Yazılım Kampı'nın bu süreci hızlandıracağını ve uzman sayısını hızla artıracağını düşünüyoruz." dedi.

2003 yılında Avrupa'nın ilk 5 IBM Yetkili Eğitim Merkezi'nden (AITP) biri  olan Sibnet' in bugüne kadar 30 teknik eğitim verdiğini belirten Sibnet Bireysel Eğitimler Yöneticisi Kemal Şahbaz, "Amacımız, başta finans ve telekom sektörü olmak üzere tüm kurumsal şirketlerin kullandığı ‘Uygulama Sunucusu' temelli yazılım mimarisinde tam donanımlı insan kaynağını yetiştirmek. Java ve IBM kurumsal eğitimlerinde 10 yılda yaklaşık 5.000 kişiyi eğittik. Bu zaman içinde yazılım sektörünün ihtiyaç duyduğu yetkinlikleri çok iyi gözlemledik. Öğrencilerimize bu tecrübemizi aktararak, yazılım sektörüne birer profesyonel olarak adım atmalarını sağlayacağız." dedi.

Yorum yazın