Media Markt açılışında izdiham

Media Markt açılışında izdiham

ImageBu sabah saat 08:00'da açılışı yapılan Media Markt Ümraniye mağazası, Türk tüketicisinin gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle satışlarını geçici olarak durdurdu. Avrupa'nın en büyük elektromarket zinciri Media Markt'ın Türkiye'deki açılışı için düzenlediği kampanya, tüketiciler tarafından büyük taleple karşılandı.

Sabah saatlerinde uzun kuyruklar halinde mağaza kapısının önünde bekleyen binlerce kişi, açılışla birlikte kampanya ürünlerinin bulunduğu reyonlara yöneldi ve kampanya kapsamındaki tüm ürünler ilk bir kaç saat içerisinde tükendi. 28 Eylül 2007 Cuma tarihine kadar sürdürülmesi planlanan kampanya, promosyonlu ürünlerin stoklarının tükenmesi sebebiyle ilk gün sonlandırıldı.

Avrupa'da açtığı her mağazanın ilk günü, seçtiği belli ürünlerde kampanya yapan Media Markt mağazaları, diğer ülkelerde de ilk gün büyük bir ilgi ile karşılaşmakta. Media Markt Ümraniye Mağazası Genel Müdürü Jan Mitilyan, Türkiye'de de Avrupa'nın diğer ülkelerinde olduğu gibi tüm stok planlamasının yapıldığını fakat Türk tüketicisinin Media Markt'a diğer ülkelerden daha fazla ilgi göstermesi sebebiyle stokların kısa sürede tükendiğini söyledi. Mitilyan, önümüzdeki dönemde açılış kampanyasına benzer kampanyaların devam edeceğini, amaçlarının Türk tüketicisine en son teknolojiyi en uygun fiyatlarla ulaştırmak olduğunu ifade etti.

Yorum yazın