Microsoft’un ortak dağıtıcıları belli oldu

Microsoft’un ortak dağıtıcıları belli oldu

ImageMicrosoft Türkiye, Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) yazılım ürünlerinin dağıtımı için açtığı yeni ‘Ortak Dağıtıcı Programı'na başvuruları sonuçlandırdı. Programa yapılan çok sayıda başvurunun arasından; Karadeniz Bölgesi, Akdeniz Bölgesi,  İç Anadolu'nun doğusu ve batısına yönelik olarak 4 yeni Ortak Dağıtıcı seçildi. Ortak Dağıtıcı Programı'nın Microsoft'un Ocak ayı sonunda lansmanı yapılan Windows Vista ve 2007 Office ürünlerine yönelik artan talebin karşılanması amaçlanıyor.

Microsoft Türkiye, Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) yazılım ürünlerinin dağıtımı için Mart 2007'den itibaren uygulamaya koyduğu yeni Ortak Dağıtıcı Programı kapsamında birlikte çalışacağı iş ortaklarını belirledi.

Microsoft Türkiye'nin 5 Şubat 2007 tarihinde basın duyurusunu yaptığı Ortak Dağıtıcı Programı'na başvuran tüm adaylara eşit ve objektif kriterlerin uygulanmasıyla uzun süreli bir değerlendirme sürecine girildi. Titizlikle sürdürülen incelemeler sonunda 4 aday ağırlıklı olarak 4 ayrı bölgede 38 kente hizmet vermek üzere Ortak Dağıtıcı seçildi.

Ortak Dağıtıcı Programı'nda seçilen Analiz Bilgisayar genel olarak Karadeniz Bölgesi'ne; Myro Bilgisayar Akdeniz Bölgesi'ne; Biosis Bilgisayar İç Anadolu'nun batısına; Kare Bilgisayar ise doğusuna yönelik faaliyet gösterecekler.

Ayrıca Microsoft Türkiye, yeni Ortak Dağıtıcıları Programı'nın, halen mevcut Yetkili Dağıtıcıları'nın piyasadaki faaliyetlerinin aleyhine bir gelişme gibi değerlendirilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Yetkili Dağıtıcıların, Microsoft'un ürün ve hizmet ve desteklerini sunmaları için yararlandıkları her tür olanak, imtiyaz ve destek de aynı şekilde devam edecek. 

Programın sonuçları ile ilgili bir açıklamada bulunan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Selim Z. Ellialtı şöyle konuştu:

"İş ortaklarımızla yeni bir platformda buluşmaktan memnunuz. Türkiye çapında 3000'i aşkın iş ortağımız ile devam etmekte olan iş birliğimiz, birlikte kazanarak birlikte büyümek ilkesine dayanmaktadır. Microsoft ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistem, binlerce insana istihdam, ülke ekonomisine katma değer ve ülkemize de bilişimle kalkınma getirmektedir. Yeni Ortak Dağıtıcılarımız da Microsoft ürünleri arasında kritik bir yere sahip olan OEM yazılım ürünlerinin dağıtımını üstlenerek bu sürece çok önemli katkılarda bulunacaklar. Bu vesile ile kendilerine Microsoft ekosistemine tekrar hoşgeldiniz diyor, başarılar diliyorum."

Seçilen yeni Ortak Dağıtıcılarla birlikte, Microsoft'un yeni Windows Vista işletim sisteminin ve Microsoft 2007 Office sistemi uygulamasının yarattığı talebin daha yaygın ve geniş olanaklarla karşılanması amaçlanıyor.

Yorum yazın