Oracle ve Sun’dan iş ortaklarına demo merkezi

Oracle ve Sun’dan iş ortaklarına demo merkezi

ImageTürkiye'de bir ilke imza atan Sun Microsystems ve Oracle, iş ortaklarının kendi çözümlerini müşterilerine tanıtma imkanı bulacakları bir Demo ve Test merkezi olarak tasarlanan Sun Microsystems-Oracle İş Ortakları Çözüm Merkezi'ni hizmete açtı.

Merkezden, uygulamalarını Sun Microsystems ve Oracle ürünleri üzerinde test edip demo yapmak isteyen tüm Oracle ve Sun Microsystems İş Ortakları ve müşterileri yararlanabilecek.

Oracle Türkiye distribütörü ve Sun İş Ortağı LİNKPLUS'ın katkılarıyla gerçekleşen merkez Linkplus Çamlıca Ofisinde bulunmaktadır. Sun Microsystems donanımları ve Solaris işletim sistemi üzerinde Oracle teknolojileri yer aldığı sistemlerde, iş ortakları için Demo ve Test çalışmalarının yanı sıra çeşitli eğitim ve workshoplar da düzenlenecek.

Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firması Oracle, son iki yılda açtığı ISV Migration Center ve Oracle Partner Akademi'nin ardından iş ortaklarının hizmet kalitesini artırmaya yönelik yeni bir hizmete imza attı. Oracle ve Sun Microsystems işbirliğiyle tüm iş ortakları ve müşterilerinin faydalanabileceği Sun Microsystems-Oracle İş Ortakları Çözüm Merkezi hizmete girdi. Oracle ve Sun Microsystems'ın 20 yıllık satış ve servis iş ortaklığının yeni bir meyvesi olan Sun Microsystems-Oracle İş Ortakları Çözüm Merkezi, iş ortaklarının çözümlerini müşterilerine tanıtma imkanı bulacağı bir demo merkezi olma özelliği taşıyor.

Sun Microsystems – Oracle İş Ortakları Çözüm Merkezi, Oracle'ın en öncelikli tercihi olan Sun Microsystems Solaris işletim sistemine geçişte destek verecek. Merkezde Oracle uzmanları, Oracle Veritabanı, Real Application Cluster (RAC), Business Intelligence ve Disaster Recovery konularında eğitim verecek. Uygulamalarını Sun Microsystems ve Oracle ürünleri üzerinde test edip demo yapmak isteyen tüm iş ortakları ve müşteriler, merkezden randevu sistemiyle faydalanabilecek.  

Yurtdışında heyecan yaratan program şimdi Türkiye'de

Sun Microsystems Doğu Akdeniz, Ortadoğu ve Afrika bölgesi İş Ortakalarından Sorumlu Pazarlama Müdürü Serdar Sayar, "İş ortaklarımızın Sun Microsystems'in yenilikçi ürünlerini Oracle'in yeni teknolojileri ile birlikte değerlendirebilmesi amacıyla kurulan Sun Microsystems-Oracle İş Ortakları Çözüm Merkezi'nin devreye girmesinden mutluluk duyuyoruz" dedi. Sayar açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bu çözüm merkezinde iş ortaklarımız, Oracle 11g, RAC üzerindeki çözümlerini, açık kaynak kodlu Solaris10 işletim sistemi, 8 core/64 thread'i tek bir CPU'ya sığdırdığımız CMT teknolojileri, SPARC/Intel/AMD tabanlı yenilikçi sunucularımızla test etme imkanına sahip olacak. İş ortaklarımızın baş döndürücü hızda gelişen teknolojileri yakalayarak rekabette avantaj yaratabilmeleri için düzenli eğitimler de düzenlenecek. Bu merkezde ayrıca, iş ortaklarımız sistem maliyetlerini en aza indirebilecek Sun teknoloji testlerinin yanı sıra, yazılım performansını iyileştirme (tuning) çalışmaları da yapabilecek. Yurtdışında iş ortakları tarafında heyecan yaratan bu programın, Türkiye'deki iş ortaklarına da, karşı karşıya oldukları rekabette benzer başarıları getirmesini hedefliyoruz."

 Bedelsiz Demo Server Sun Microsystems ISV Satış Müdürü Funda Öncü, Solaris 10'a geçen tüm iş ortaklarına çözüm merkezinde test edip iyileştirdikleri uygulamaları, kendi ortamlarında da kurabilmeleri ve müşteri demolarında kullanabilmeleri için Sun Microsystems olarak bedelsiz Intel tabanlı SF X4150  (Xeon dual/quad çekirdekli işlemci kullanan) sunucu temin edeceklerini açıkladı. Öncü'nün verdiği bilgiye göre, Sun Microsystems-Oracle İş Ortakları Çözüm Merkezi'nden faydalanacak katılımcılara Sun Partner Avantaj programı üyeliği sağlanacak. Linkplus-Sun-Oracle ile birlikte proje portföyü oluşturan ve SPA ISV programında Associate seviyede üye olan katılımcılara, Solaris 10 üzerinde çalışacak uygulamalar için Demo Server temin edilecek.

IMC ve Partner Akademi'den sonra Oracle'dan yeni hizmet

Oracle'ın iş ortaklarına satış ve pazarlama desteği, eğitim ve iş geliştirme, dağıtım ve uygulama desteği verdiğini belirten Oracle İş Ortakları Yöneticisi Pınar Rua Aksu ise şunları söyledi: "Oracle EE&CIS bölgesindeki tüm iş ortakları için hizmete açtığı ISV Migration Center (IMC) ile en son Oracle teknolojilerine erişim ve geçiş imkanı, çözümlerine Oracle teknolojilerini yerleştirme hizmeti, testler için donanım ve destek sağlama hizmeti veriyor. Oracle Partner Akademi ise iş ortaklarına ihtiyaç duydukları eğitimleri, tüm Oracle ürün portföyünü kapsayacak şekilde hızlı ve düşük maliyetle sağlıyor. Şimdi hizmete açtığımız Sun Microsystems-Oracle İş Ortakları Çözüm Merkezi'nin kapıları, uygulamalarını Sun Microsystems ve Oracle ürünleri üzerinde test edip müşterilerine canlı olarak demo yapmak isteyen tüm iş ortakları ve müşterilerimize açık."

Linkplus Genel Müdürü Erdinç Başlık ise Sun Microsystems-Oracle İş Ortakları Çözüm Merkezi ile ISV'lerin çözümlerini Oracle ve Sun Microsystem platformu üzerinde güvenle müşterilerine sunabilmeleri, Oracle  Veritabanı'nın yanı sıra Virtualization, RAC , Data Guard, BI ve diğer ürünlerin de satışını yapabilmeleri, buradaki kazanımlardan dolayı yeni satış fırsatlarını yakalamalarının amaçlandığını vurguladı.

Yorum yazın