SanDisk’ten Yüksek Hızda iNAND 7132 Depolama Çözümü

SanDisk’ten Yüksek Hızda iNAND 7132 Depolama Çözümü

SanDisk, bugüne kadar çıkardığı en gelişmiş gömülü depolama çözümü olan iNAND 7132’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Mobil cihazlar için tasarlanan iNAND 7132 depolama çözümü, SanDisk’in yeni iNAND Hızlandırıcı Mimarisi ile mobil kullanıcıların ihtiyaçlarına anında yanıt verebilen akıllı ve yenilikçi depolama mimarisi SmartSLC teknolojisini birleştiriyor. Aynı zamanda veri yoğunluğu yüksek uygulamalarda en yüksek performansı gösteriyor. 64GB’a varan farklı kapasiteler ile kullanıcılarla buluşan iNAND 7132 depolama çözümü, orijinal malzeme üreticilerinin yeni nesil ve yüksek kapasiteli akıllı telefon, tablet ve bağlantılı cihazlarda benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmalarına yardımcı oluyor.

iNAND_UL_e.MMC_64GB

SanDisk Mobil ve Bağlantılı Çözümler Genel Müdürü ve SanDisk Kıdemli Başkan Yardımcısı Drew Henry, “iNAND 7132, yeni nesil akıllı telefon, tablet ve akıllı cihazlar için yüksek kapasiteli, mükemmel bir depolama çözümü. Yeni iNAND Hızlandırıcı Mimarisi ve SmartSLC ile güçlendirilen iNAND 7132, depolama çözümlerinde sınıfının en iyisi olarak, yüksek performansıyla daha hızlı bir şekilde peş peşe fotoğraf ve 4K Ultra HD video çekme imkânı tanıyor. En yeni 802.11 standartlarını destekleyen iNAND 7132, aynı zamanda görülmemiş bir hızda veri yan yüklemesi yapabiliyor” diyor.

Performans, kapasite ve dayanıklılık için tasarlandı

iNAND 7132 depolama çözümü, hücre başına 3 bit kullanan, 1Y nanometre’lik NAND flash depolama altyapısıyla geliştirildi. SmartSLC teknolojisiyle desteklenen depolama çözümü, kullanıcı ihtiyacına göre, tek hücreli disklerin sunabildiği yüksek performansa erişerek saniyede 1GB veya daha yüksek ardışık yazma hızına ulaşıyor2. Veri yoğunluğu yüksek iş, video, fotoğraf ve mobil oyun uygulamalarına müthiş bir performans kazandıran çözüm, 802.11ac ve 802.11ad ağ standartlarını da destekliyor.

iNAND 7132 depolama çözümünün sunduğu benzersiz hız, akıllı fotoğraf ve video işlevlerinin tasarım sınırlarını zorlama konusunda da cihaz üreticilerine sınırsız olanaklar tanıyor. iNAND 7132 depolama çözümü, optimize edilmiş akıllı telefonlarla kullanıldığında, kullanıcılara RAW formatında fotoğraf çekme olanağı gibi profesyonel seviyede dijital fotoğrafçılık kabiliyetleri sunarak, fotoğraf çekme ve işleme seçeneklerini artırıyor. Aynı zamanda 4K Ultra HD video çekme ve sorunsuz bir şekilde oynatma fırsatı sunuyor.

SanDisk tarafından görevlendirilen yüksek hız bağlantı alanında dünyanın lider mühendislik hizmetleri ve test çözümleri firması Granite River Labs’ın yürüttüğü test ve analizler, iNAND Hızlandırıcısı’nın akıllı telefon performansında önemli bir etkiye sahip olduğunu ortaya koydu. Granite River Labs Mühendislik Direktörü Miki Takahashi, “Testlerimizde iNAND 7132 depolama çözümünün, SmartSLC teknolojisiyle desteklenen iNAND Hızlandırıcısı ile birlikte ardışık yazma hızını büyük ölçüde artırdığını fark ettik. Özellikle 1Gbps’ye varan veya üzerine çıkan yükleme hızlarını tasdik etmiş olduk2” diyor.

Yeni mimarisinin yanı sıra, iNAND 7132 depolama çözümü e.MMC 5.0+ bellek kullanıyor. Gelişmiş bir hata düzeltme donanım ve yazılım teknolojisi barındıran çözüm, dayanıklılığı ve hızlı yanıt verme hızını artırırken gecikme sürelerini azaltıyor. Bu da iNAND 7132 depolama çözümünü kullanan cihazların depolama alanları her geçen gün dolsa da, kullanım süreleri boyunca daha yüksek performans göstermelerini sağlıyor.

Mobil ekosistem için optimize edildi

En büyük akıllı telefon ve tablet üreticileriyle işbirliği halinde olan SanDisk, iNAND 7132 depolama çözümünü, sektör lideri uygulama işlemcileriyle kesintisiz olarak çalışacak ve Android, Chrome, Windows tabanlı akıllı telefon, tablet ve bağlantılı cihazların performansını artıracak şekilde tasarladı.

iNAND 7132 depolama çözümü, yaygın kullanılan sistem platformları ve uygulamalarının performanslarını artırmanın yanı sıra, uygulama geliştiricilerin önündeki performans engellerini de azaltarak mobil cihaz tasarımında yeni kapılar açıyor.

Gelişmiş simülasyon, arıza tespit ve mühendislik araçlarıyla desteklenen iNAND 7132, mobil cihaz üreticilerinin cihazları mobil cihaz tasarımlarına kolaylıkla entegre etmelerine yardımcı oluyor. Bu da ürün tasarımından pazara açılma aşamasına kadar geçen süreyi kısaltıyor.

iNAND 7132 depolama çözümünün öne çıkan özellikleri şöyle:

  • MMC 5.0+ HS400 bellek kullanıyor
  • 125/280 MB/s’ye ulaşan3 ardışık yazma/okuma hızına sahip
  • Gecikme süresini azalan ve tutarlı performans sunan benzersiz ve gelişmiş bir uygulama mimarisine sahip
  • 3 fps’ye kadar RAW fotoğraf çekme özelliğine sahip3
  • 5mm x 13mm ambalaj boyutuna sahip
  • 8 mm’lik kalınlığıyla ince taşıyıcı cihazlarla kolay entegrasyon

Pazar araştırması analist perspektifi:

Counterpoint Research Cihazlar ve Ekosistemler Araştırma Direktörü Neil Shah: “Akıllı telefon kullanıcıları, her geçen gün daha fazla veri tüketme konusunda çok hevesliler. Gelişmiş medya oluşturma seçeneklerindeki artışın bunda büyük bir rolü var. Milyon megapiksel fotoğraflar, 4k videolar, dijital kitap yüklemeleri, sayısız e-posta, offline müzik, doküman depolama ve erişimi artık akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu da yalnızca yüksek kapasite sunan değil, aynı zamanda daha iyi performans ve MLC flash depolamaya oranla daha güvenilir bir platform sunan flash depolama sistemlerine yönelik gerekliliği ortaya çıkardı. SanDisk iNAND 7132 EFD ile bu üç alanda yenilikçi bir adım daha atıyor. Bu yeni çözüm, sadece yüksek kapasiteli yapılandırmalarla kullanıcıya ulaşmıyor. Aynı zamanda performansı uygulama üst sınırında güçlendiriyor. Bu da uygulamalarda yepyeni bir kullanıcı deneyiminin kapılarını aralıyor.”

iNAND 7132 depolama çözümü, 64GB’a varan farklı kapasiteleriyle numune olarak piyasaya sürülmüş durumda.

 

 

Yorum yazın