Sony Artık Elektronik Firması Değil!

Sony Artık Elektronik Firması Değil!

Bir zamanlar televizyon ve walkman denildiğinde akla gelen ilk isim olan Sony, Discman, MP3 çalar ve dijital fotoğraf makinesi alanlarına girdi ve özellikle de PlayStation oyun konsollarıyla yerini sağlamlaştırdı. Film ve müzik stüdyoları da kuran Sony son yıllarda VAIO dizüstü bilgisayarlar, Xperia akıllı telefonlar ve tabletlerle de atağa geçmişti ama Çin ve Güney Kore’den gelen baskılar sonucunda bazı alanlarda satışları ve kazançları düştü. Geçen sene TV bölümü ve VAIO dizüstü bilgisayarlar elden çıkarıldı.

sony-pictures-logo

Firmadan gelen en yeni bilgiye göre ses ve müzik bölümü de elden çıkıyor. Daha da fenası firmanın kazandırmayan Xperia akıllı telefon bölümü de satılmak üzere. Firma CEO’suna göre artık sadece kazanç getiren bölümlerle devam edilecek ve sadece PlayStation bölümü, Sony Pictures film stüdyoları ve Apple iPhone için de kamera alıcısı üreten bölüm geriye kalacak. PS4 başarılı oldu ama PSP Vita ve diğer mobil konsollar ilgi görmemişti. Eğer Apple birden kamera alıcısını başkasından almaya başlarsa Sony olarak geriye üretilen tek cihaz PS4 konsol mu kalacak? En eski tüketici elektroniği firmalarından biri olan Japon devi Sony’nin bu seviyeye gerilemesi üzücü.

2 yorum

  1. Bahattin TOPALOĞLU

    Pcnet olarak Sony ‘nin sensör üretimini ‘sadece’ apple’a yapıyormuş gibi bahsetmeniz tuhaf doğrusu..

  2. Sony firması kadar kötü bi firma yık galiba arkadaşlar almayın Sony marka . Ben sıfır z 3 aldım bozuk çıktı aldigim gün garantiye yolladım hala gelmedi telefon paramla rezil oldum böyle saçma virüse de olamaz .

Yorum yazın