TEB İnternet Şubesi müşterilerine ücretsiz güvenlik

TEB İnternet Şubesi müşterilerine ücretsiz güvenlik

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve ESET mobil cihaz ve bilgisayar güvenliği için önemli bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği ile TEB müşterileri Türkiye’nin en çok tercih edilen güvenlik yazılımını www.teb.com.tr TEB  İnternet Şubesi’nden anında ve ücretsiz olarak yükleyebiliyor. Böylece TEB, Güvenlik Seviye Göstergesi gibi güvenliği üst düzeyde olan uygulamalarının yanısıra müşterilerinin bilgisayarlarını ve mobil cihazlarını da 6 ay boyunca ücretsiz olarak koruma fırsatı sunuyor
Müşterilerinin sadece internet bankacılığı işlemlerinde değil, kişisel bilgisayarları ve mobil cihazlarındaki güvenlik ihtiyacını da düşünen Türk Ekonomi Bankası (TEB), internet güvenliği konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından ESET ile bir işbirliği gerçekleştirdi. Bu işbirliği ile TEB, son derece gelişmiş özellikleri bulunan anti-virüs yazılımını internet şubesi müşterilerine ücretsiz olarak sunmaya başladı.

TEB İnternet Şubesi müşterileri ESET Smart Security 5 ile bilgisayarlarından, ESET Mobile Security ile de mobil cihazlarından daha güvenli işlem gerçekleştirebilecek. ESET Nod32, Firewall, Antispam ve ebeveyn kontrolü özelliklerinin tümünü içeren ESET Smart Security 5 ile Android, Windows Mobile veya Symbian işletim sistemine sahip akıllı telefonları ortaya çıkan yeni tehditlere ve veri kaybına karşı koruyan ESET Mobile Security; TEB İnternet Şubesi’nden ücretsiz olarak indirilebiliyor. ESET Türkiye, ihtiyaç duydukları taktirde tüm TEB müşterilerine e-mail ve telefon ile teknik destek hizmeti de sağlıyor.
TEB Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Deniz Devrim Cengiz, internet bankacılığı konusunda bankaların en güncel güvenlik tedbirlerini aldıklarını ancak müşterilerin, internet bankacılığından işlemlerini gerçekleştirirken kullandıkları bilgisayar ve mobil cihazlar için de gerekli güvenliğin sağlanması gerektiğini belirtti.

ESET ile gerçekleştirdikleri işbirliği çerçevesinde, TEB müşterilerine sundukları ücretsiz güvenlik programı ile müşterilerinin kişisel bilgisayarları ve mobil cihazlarını da koruma altına almalarını sağladıklarını belirten TEB Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Deniz Devrim Cengiz, “Müşterilerimizin internet bankacılığından beklentileri her geçen gün artıyor. Kolay kullanım, basit ama işlevsel site tasarımı, yapılabilecek işlem çeşitliliği gibi beklentilerin yanı sıra güvenlik ihtiyacı da ön plana çıkıyor. TEB olarak mümkün olan en güvenli internet bankacılığı hizmetini sunmayı kendimize ilke edindik. Bu doğrultuda müşterilerimizin internete bağlanırken kullandığı cihazların güvenliği için de bir hizmet sunmaya karar verdik. Bu bakımdan ESET ile işbirliğimiz, internet bankacılığında bundan önceki uygulamalardan farklı olarak yalnızca internet bankacılığı güvenliğini sağlamayı değil, müşterilerimizin kişisel bilgisayarları ve mobil cihazlarının da güvenlik ihtiyacına cevap veriyor” dedi.

* United Consultant 06 Nisan – 02 Mayıs 2011 BrandTracker araştırma sonucuna göre, Türkiye’de bilgisayar kullanıcılarının %33’ü ESET ürünlerini kullanıyor.

1 yorum

  1. Kenan

    Sadece TEB değil diğer tüm bankaların da müşterilerine sunması gereken bir imkan, malum son zamanlarda internet dolandırıcılığı artmış durumda.

Yorum yazın