Teclast Tabletlerde Fırsat Haftası

Teclast Tabletlerde Fırsat Haftası

Geleneksel masaüstü PC, dizüstü bilgisayar ve tablet satışları düşüşte olsa da kullanıcılar giderek artan oranda hepsi bir arada hibrit cihazlara yöneliyor. Bu alanda deneyim sahibi olan Çin merkezli Teclast firmasıEverbuying sitesiyle işbirliğine girerek özel bir indirim kampanyası başlattı. Bu özel sayfaya girenler çok sayıda Teclast ürününü bir arada görebiliyor ve indirimli fiyatlara bakabiliyor. Teclast ürün gamında Android işletim sistemli ya da Windows 10 yüklü tabletler olmakla birlikte asıl ilgi çekense dual işletim sistemli cihazlar. Bunları alanlar duruma göre istedikleri işletim sistemini seçerek tek bir tabletle hem Windows, hem de Android deneyimi elde edebiliyor. Aynı zamanda belirli modelleri klavye ekleyerek dizüstü bilgisayara dönüştürmek ya da dijital kalem kullanarak hassas çizimler yapmak, Microsoft One Note gibi uygulamalarda metin girdisini hızlandırmak mümkün. Teclast’ın tabletler dışında hepsi-bir-arada masaüstü bilgisayarları, şarj aletleri, parmak bellekler, Power Bank’lar ve anakartlar da sunduğunu görebiliyoruz.

1459473132171611

İlgi çekici tabletlerden biri Teclast Tbook 11 ve çok sayıda özellik içermesine rağmen fiyatı 278.98 yerine sadece 185.99 dolar gibi son derece düşük bir değer. İkisi-bir-arada cihaz olarak kullanılabilen yani alt kısmına klavye eklenip dizüstü bilgisayara dönüşebilen Teclast Tbook 11’in kutusundan 2A USB güç adaptörü, OTG adaptörü çıkıyor. Metal gövdeli tabletin alt kısmında klavye eklentisi için mıknatıslı portlar, arkasında 2 MP kamera, üst kısmında güç ve ses butonları, mikrofon girişi, micro HDMI çıkışı, micro USB güç girişi, 3.5 mm kulaklık çıkışı, yanlarda hoparlörler, önde 2 MP kamera ve Windows butonu var. 635 gram gelen tabletin kalınlığı 8.7 mm. Açılış sırasında Android 5.1 ile Windows 10 64-bit arasında seçim yapılabiliyor. 10.6 inç Full HD IPS Samsung ekran, Intel Cherry Trail Z8300 64-bit dört çekirdekli 1.84 GHz işlemci, 4 GB RAM bellek, 64 GB Hynix eMMC depolama (Android altında 14 GB, Windows 10 altında 23 GB boş alan) ve microSD kart yuvası, Bluetooth 4.0 ile Wi-Fi 802.11n kablosuz bağlantılar ve 7500 mAh kapasiteli batarya yer alıyor.

Tbook11_zt_04

Hem Windows 10, hem de Android 5.1 ortamında akıcı performans gösteren Teclast Tbook 11 ile ilgili belirgin tek eksik tam boy USB portu içermemesi. Sadece şarj edilmediğinde OTG kablosuyla sistemden güç çeken harici disk dahil USB cihaz eklenebiliyor. Ayrıca satın alınabilen klavye/touchpad eklentisiyle bir anda Microsoft Surface benzeri bir dizüstü bilgisayar halini alabiliyor. Bu aynı zamanda koruyucu taşıma kılıfı olarak da işliyor. Promosyon sayfasında 54.99 dolardan başlayan fiyatlarda diğer tabletler de yer almakta.

Tagged with: , ,

Yorum yazın