Tek tuşta canlı TeleToplantı imkanı Datateknik’ten

Tek tuşta canlı TeleToplantı imkanı Datateknik’ten

Cisco’nun Türkiye’de Telepresence alanındaki ilk Teknoloji Sağlayıcı Yetkili İş Ortağı olan Datateknik,  Türkiye ve bölgedeki her ölçekteki kurumu yeni nesil telekonferans ürünleriyle buluşturup, iletişim maliyetlerini minimuma indirecek.

Türkiye’nin lider sistem entegratörü Datateknik, günümüz iş dünyasında kurumlar için önemli bir gider kalemini oluşturan seyahat, iletişim ve toplantılar için harcanan zaman ile bu alandaki organizasyon maliyetlerini minimuma indirecek. Kısa süre önce Cisco’nun İleri Seviye Bütünleşik İletişim (Advanced Unified Communication) Uzmanlaşması’nı almaya hak kazanan Datateknik, yetkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Cisco’nun Telepresence alanında Türkiye’deki Teknoloji Sağlayıcı Yetkili İş Ortağı anlamına gelen ilk ATP (Authorized Technology Provider) İş Ortağı olmaya hak kazanan Datateknik, son dönemde özellikle Amerika ve Avrupa’daki kurumların olmazsa olmazı haline gelen Telepresence sistemlerini, Türkiye ve bölgede kurmaya ve hizmet vermeye hak kazandı.

İŞ VERİMLİLİĞİ MAKSİMUMA ÇIKACAK

Kurumların merkez ofislerinden uzak, yurtiçi ve yurdışı lokasyonları ya da iş ortaklarıyla şimdiye dek hiç olmadığı kadar canlı toplantılar yapmalarına olanak tanıyan TelePresence, günümüzün vazgeçilmez ihtiyacı olan birlikte çalışma kalitesini en verimli düzeye çıkarıyor. Bu sistem sayesinde fiziksel olarak aynı yerde olmadan, birbirinden çok farklı ofislerdeki kişiler, sanki aynı odasındaymış gibi toplantı yapma olanağına sahip oluyor.

Geleneksel telekonferans sistemlerine nazaran çok daha yüksek ses ve canlı görüntü kalitesi sağlayarak, katılımcıların aynı odada bulundukları hissini yaşatan TelePresence ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Datateknik Genel Müdürü Cahide Akkuzu; “Geçmişte iş ilişkilerinin kalitesini güçlendirmek için yapılan toplantılar, beraberinde her iki tarafa yüksek maliyet ve zaman kaybı yaşatıyordu. Bununla birlikte verimlilik alanında yaşanan sıkıntıların yanı sıra evden ve aileden uzakta geçirilen zamanlar da bir anlamda verimsizliği beraberinde getiriyordu. Gelişen teknoloji sayesinde artık tüm bunlar geride kalıyor. Her büyüklükte şirket için hizmete sunduğumuz Telepresence ile toplantılar daha verimli, maliyetler daha düşük, işbirlikleri daha güçlü olacak. Toplantı başlatmayı telefon görüşmesi yapmak kadar kolay bir hale getiren Cisco’nun Telepresence hizmetini, her ölçekte şirket için gerekli ihtiyaç analizini yapıp, oda içi altyapı, dekorasyon ve kurulumun ardından Datateknik garanti ve bakım hizmeti güvencesiyle kullanımlarına sunacağız” diye konuştu.

AKILLI VE GÜVENLİ TOPLANTILAR

Toplantıya katılan kişileri canlı ve gerçek boyutlarında görüntüleyen sistem, oda içindeki toplantı kontrollerini daha kullanışlı hale getiriyor. Aynı anda birden fazla odada 48 farklı konuma kadar çıkartılabilen Telepresence ile toplantılar istenildiğinde, 720p veya 1080p gibi günümüzün aranılan yüksek kalitede HD sistemleri ile entegre edilebilmekte ve video kaydı yapılarak gerçekleştirilebilmektedir. Akıllı ağ mimari alt yapısı ile kurum içinde veya kurumlar arası bağlantı kurmak için yenilikçi servisleri de üzerinde barındıran hizmet, maksimum güvenlik ve güvenilirlik sunuyor. Standart IP teknolojisi kullanarak çalışan Telepresence, şirket içi toplantıları, iş görüşmelerini, müşteri hizmetleri, uzaktan ürün sunumu ve demoları çok daha güvenli bir ortamda gerçek zamanlı gerçekleştirebiliyor.

HARCAMALAR KAYIT ALTINDA

Kurumların grup yazılımları ve tümleşik iletişim cihazlarıyla da çalışabilen Cisco Telepresence, basit ve kullanışlı arayüzü ile operasyonel yük ve maliyetleri de ortadan kaldırıyor. Bu sayede kurumlar teknolojiden ziyade iletişim mesajlarına odaklanarak daha verimli toplantılar gerçekleştirebiliyor. TelePresence teknolojisinin kurumlara sağladığı diğer faydalar ise:

IP Telefon: Cisco IP tabanlı telefonların çağrı yönetimi becerilerini kullanan TelePresence, karmaşık bir uzaktan kumanda yerine telefon arayüzünü kullanarak doğabilecek eğitim maliyetlerini de ortadan kaldırıyor.

Grup yazılımları: Microsoft Outlook ya da Lotus Notes gibi grup yazılımlarıyla sorunsuz entegrasyonu yapılabilen sistem, toplantıların daha kolay zamanlanmasını, odalara ve kaynaklara kolay erişilmesini sağlıyor.

Servisler: Etkinliğin uygun şekilde takibi ve etkinlikle ilgili geri faturalama sağlamak için TelePresence servisleri; basit yönetim, raporlama, faturalandırma ve metrik uygulamalar sunuyor.

Destek: Türkiye’deki her ölçekteki kurum için uyarlanabilen TelePresence’ın diğer iletişim alt yapı koordinasyonları ve bakım hizmetleri Datateknik güvencesi ile sunuluyor.

Yorum yazın