Wacom’un kalem teknolojisi FATİH’te

Wacom’un kalem teknolojisi FATİH’te

Wacom, dijital kalem sensörü çözümü feel’in, etab5 tablet bilgisayarları için General Mobile tarafından kabul edildiğini duyurdu. 2015 yılında, Türkiye’de yürütülen “FATİH projesi” kapsamında yaklaşık 700,000 Türk öğrenciye bu tablet bilgisayarlardan dağıtılacak. Öğrencilere tablet dağıtma konusunda dünyanın en büyük anlaşması olduğu düşünülen proje, okullara ve öğrencilere tablet bilgisayarları da içeren yüksek kalitede eğitim alt yapısı sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülüyor. FATİH projesi kapsamında 2016 ila 2020 yılları arasında ülke çapında yaklaşık 10,6 milyon tablet bilgisayarın dağıtılması planlanıyor.

General Mobile etab5, 10,1 inç boyutunda, OTA (Over-the-Air) ve MDM (Mobile Device Management) destekli Android 5.1 Lollipop işletim sistemine sahip bir tablet bilgisayar ve hızlı kablosuz internet bağlantısı donanımlı sınıflarda kullanım için ideal. Wacom’un stylus’u, tablet bilgisayarın taşıyıcısında göze çarpmayan şekilde tutuluyor ve öğrenciler ne zaman kullanmaya ihtiyaç duyarlarsa hemen yerinden çıkarılabiliyor. Benzersiz doğruluk, hız, basınca duyarlılık ve hızlı yanıt ile kâğıt üzerinde kalem kullanımına yakın deneyim sunuyor; son teknoloji bilişim alt yapısının avantaj ve verimliliğinden faydalanarak öğrencilerin ödevlerine odaklanmasına yardımcı oluyor.

Wacom Ltd. Genel Müdürü ve CEO’su Masahiko Yamada, “Wacom’un dijital kalem çözümü, öğrencilerin hayal gücünün kıvılcımlarını yakalamalarına ve General Mobile etab5 kullanarak çalışma kalitelerini iyileştirmelerine kuşkusuz yardımcı olacaktır,” dedi. “FATİH projesinin bir parçası olmaktan onur duyuyoruz ve General Mobile ile birlikte bu projeye desteğimizi sürdürmeye kararlıyız”.

Çeşitli mobil cihazlarda feel çözümünün benimsenmesini destekleyen Wacom, dijital kalem sensör sistemleriyle sektördeki lider ortaklarımızı dünyayı daha yaratıcı bir yer yapma konusunda desteklemek için çalışıyor.

Yorum yazın