SkyDrive artık OneDrive

SkyDrive artık OneDrive

Microsoft, bulut bilişim depolama hizmeti olan SkyDrive’ı yeni özelliklerle ve yeni isimle güçlendirerek tekrar kullanıma açtı.Bir TV şirketiyle arasındaki isim anlaşmazlığını çözmekle beraber, çevrimiçi yedekleme çözümü arayan kullanıcıların kalbini kazanmak için yeniden markalaştırılan hizmetin adı bundan böyle resmen OneDrive.

onedrive-300x225Eski SkyDrive kullanıcıları için esasen hizmeti en son bıraktıkları gibi bulacaklar. Hâlâ ücretsiz 7GB depolama alanına erişebilen kullanıcılar, çevrim içi düzenleme için Word, Excel ve PowerPoint web uygulamalarını benzer şekilde kullanmaya devam edebilecekler. Fakat önemli gelişmeler de yok değil.

Yeni özelliklerin en çok dikkat çekeni, kullanıcıların OneDrive’daki ortak dosyalara aynı anda erişebilmeleri ve düzenleyebilmeleri. Aynen Google Drive ve Apple iCloud’da olduğu gibi. OneDrive üzerinden video akışı izlemek de şimdi daha kolay. Artık kullanıcılar bant genişlikleri ve ekran çözünürlüklerine göre otomatik olarak ayarlanan videoları daha akıcı bir şekilde izleyebilecekler.

Microsoft aynı zamanda bir kampanya da düzenliyor. Buna göre yeni hesap açan ilk 100 bin kullanıcıya bir yıllığına 100GB depolama alanı sunuluyor.

Yorum yazın