Sony BRAVIA Smart Stick eklentisi

Sony BRAVIA Smart Stick eklentisi

Google’ın bu yaz ilan ettiği Chromecast adı verilen 35 dolar fiyata sahip HDMI tip TV eklentisine rakip geldi. Sony’nin geliştirdiği BRAVIA Smart Stick adı verilen yeni eklentinin eksi yanı sadece Sony BRAVIA serisi TV’ler için geliştirilmiş olması. Chromecast ise böyle bir sınırlama içermiyor. Sony BRAVIA Smart Stick alıp kullananlar Google servislerine erişebiliyor, Android uygulamaları kurabiliyor, Chrome gibi internet tarayıcıları Flash desteğiyle kullanabiliyor.

gsmarena_0017

Sony BRAVIA Smart Stick için 2013 model BRAVIA TV sahibi olmak gerekiyor. Böyle bir sınırlamadan sonra Chromecast alırım daha iyi diyebilirsiniz ama BRAVIA Smart Stick’in bazı üstünlükleri yok değil. 8 GB dahili belleğe sahip olan alıcı, MHL desteği olan HDMI portuna ekleniyor. USB üzerinden güç alan eklentide Netflix, Pandora, Amazon Instant Video, Google Play ve YouTube gibi çok sayıda uygulama yüklü.

Play Store uygulamasını açıp diğer uygulamaları kurmak mümkün. Görüldüğü gibi kendinden daha büyük bir uzaktan kumanda içeriyor. Arka yüzünde QWERTY klavye içeren kumandada yer alan mikrofonla sesli komutlar verilebiliyor. Bu gibi ek özelliklerden ötürü kumanda dahil fiyatı 150 dolar. Üzerinde yer alan HDMI girişi sayesinde TV’deki HDMI giriş sayısını azaltmamış oluyor.

Yorum yazın