Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2014’te iki Türkiyeli fotoğrafçı finale kaldı

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2014’te iki Türkiyeli fotoğrafçı finale kaldı

Dünyanın önde gelen fotoğrafçılık yarışmalarından biri olan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin 2014 final listeleri bugün Dünya Fotoğraf Kuruluşu (World Photography Organisation) tarafından açıklandı. Bir önceki yılın en iyi çağdaş uluslararası fotoğraflarının ödüllendirildiği geniş kapsamlı fotoğraf yarışması Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, Profesyonel, Açık ve Gençler olmak üzere üç ana yarışmadan oluşuyor.

Muta-morphosis #121, Istanbul
166 farklı ülkeden fotoğrafçıların sunduğu 140.000’e yakın fotoğraf, ödüllerin yedi yıllık tarihinde ulaştığı en yüksek katılımcı sayısını temsil ediyor. Jüri üyeleri, yarışmaya katılan son 12 aya ait fotoğraflar arasından uluslararası çağdaş fotoğrafçılığın en iyi örneklerini temsil eden eklektik bir kısa liste seçti.

İki Türkiyeli fotoğrafçı,ödülün tüm fotoğrafçılık meraklılarına yönelik hazırlanan ve tek bir fotoğraf baz alınarak belirlenen Açık yarışmasında finale kaldı. Finale kalan yarışmacılar Geliştirilmiş kategorisinde Murat Germen ve Gülümseme kategorisinde Alpay Erdem oldu. Bunların yanı sıra Türkiyeli fotoğrafçılar tarafından çekilen üç fotoğraf da on Açık kategoride övgüye değer bulundu.Yarışmanın kazanan isimleri 18 Mart’ta açıklanacak.

1 yorum

  1. ali yurdagül

    finale kaldıkta ne oldu ödülü alabildikmi.alamayacağımız kesin.

Yorum yazın