Sony PS4 satışları sıkıntılarla başladı

Sony PS4 satışları sıkıntılarla başladı

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PS4 satışları 15 Kasım olduğu an ABD’de başladı. Avrupa’daki satışlarsa 29 Kasım’da başlayacak. Oyun düşkünleri Microsoft Xbox One’dan 100 dolar ucuz olan PlayStation 4′u alabilmek için kuyruğa girdiler. Xbox One ise ABD ve Avrupa’da 22 Kasım’da satışta olacak. Şanslı oyuncular PS4 konsollarını alıp mutlu biçimde eve koştular ama bazı sıkıntılar yok değil.

Sony-PS4-Controller

NBA 2K14 oynadıktan sonra Battlefield 4 denemek isteyenler güncelleme uyarısı aldı. Ardından güncelleme başlasa da yüzde 20′de takılma yaşandı ve cihazın ışığı maviden beyaza dönüşmesine rağmen asla ilerleme olmadı yani donup kaldı. Destek hattı bazı öneriler sunsa da çözüm elde edilebilmiş değil. İnceleme editörlerine gönderilen bazı test cihazları da çalışmadığı için yeni konsollar postalanmıştı.

İlk analizlere göre sorun çıkaran ve görüntü sunmayan PS4′lerde arızanın sebebi bozuk HDMI fişi. Farklı kablolar ve TV’ler denense de sonuç alınamıyor çünkü cihazdaki çıkış arızalı olabiliyor. Fiş ve donma sorunları dışında şimdilik başka bir sıkıntı yok. Sony ise gelen şikayetleri takip ediyor ve ilgili çözümleri en kısa sürede hayata geçirme sözü veriyor.

Yorum yazın