Sony Xperia Z Ultra’ya özel kamera kılıfı

Sony Xperia Z Ultra’ya özel kamera kılıfı

Sony’nin bir süre önce akıllı telefonlara özel geliştirdiği QX10 ve QX100 adındaki özel kamera eklentileri Android ya da iOS işletim sistemli cihazlarla kullanılabiliyor. Hayli pahalı olan ama optik zoom desteği ekleyip çok kaliteli fotoğraflar çekebilen bu iki aksesuarın bağlantı için Wi-Fi ve NFC kullanması kolaylık sağlıyor. Özel bataryasıyla kendi başına işleyen QX10 ve QX100 için değişik bir çözüm geldi.

gsmarena_0011
Sony’nin en büyük boyutlu akıllı telefonu olan ve phablet sınıfına giren Xperia Z Ultra, LED flaş bile içermeyip vasat performans gösteren kamerasından ötürü eleştirildi. İşte bu modeli alıp da kamera özelliklerini iyileştirmek isteyenler için QX10 ve QX100 bağlama imkanı veren özel bir ceket kapak hazırlandı. Yeni kapağı sadece Xperia Z Ultra ile kullanabilirsiniz.

QX10 ya da QX100 takılı değilken Z Ultra normal biçimde kullanılabiliyor ve dahili 8 MP kamera ile fotoğraf çekilebiliyor. 6.4 inç ekrana sahip olan bu devle birlikte eklentileri kullanmak istediğinizde kamera kılıfında yer alan özel bağlantı yeri sayesinde anında dijital fotoğraf makinesine dönüşüyor. 10x optik yakınlaştırma gibi artılar sunan bu durumda çekimler çok daha iyi. Siyah ve beyaz renk seçenekleri olan özel kapak yakında satışta olacak.

Yorum yazın