Sony’nin gözdesi Xperia Z Türkiye’de

Sony’nin gözdesi Xperia Z Türkiye’de

 

sony xperia z

Sony’nin  teknoloji ve tasarım konusundaki uzmanlığını bir araya getirdiği Xperia Z, Qualcomm’un 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi, 13 megapiksel yeni nesil kamerası ve 4G LTE özellikleri ile dikkati çekiyor.

Ayrıca Sony Xperia Z’nin Mobile BRAVIA Engine 2 özelliği, keskin görüntü kalitesi sağlayan Reality Display gücünü yaratıyor. Sony’nin dijital kameralarında bulunan ve akıllı telefonlar için uyarlanmış HDR video çekim özelliği ve düşük ışık koşullarında fotoğraflar çekilmesini sağlayan kamera sensörü Exmor RS sayesinde Xperia Z kullanıcıları en net fotoğraf ve videoları zorlanmadan bütün şartlarda yakalayabiliyor. Sony Xperia Z, 7,9 mm’lik ince gövdesi ve şık tasarımına ek olarak toza ve suya dayanıklı gövdesi ile de dikkat çekiyor.

Ekran kapalıyken pil tüketen uygulamaları otomatik kapatan, ekran açıldığında ise yeniden başlatan Batarya STAMINA Modu ile 4 kat uzun pil bekleme süresi ise gün içinde şarj ihtiyacını azaltmasıyla kullanıcılara büyük rahatlık sağlıyor.

Tagged with: , ,

Yorum yazın