Spotify artık resmen Türkiye’de!

Spotify artık resmen Türkiye’de!

Popüler müzik akış hizmeti Spotify, artık resmen Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Ülkemizde daha önce de çeşitli yollardan kullanılmaya çalışılan Spotify’ın Türkiye’ye açılması, müzik sektörü için çok şey ifade ediyor.

Spotify-Logo-300x203

Özellikle ABD’de ve Avrupa’da yaygın olarak kullanılan müzik akış hizmeti Spotify, internet üzerinden tamamen yasal olarak müzik dinlemenizi sağlıyor. Üstelik müzik dinlemek için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Bilgisayarınızdan müzik dinlemek, sevdiğiniz şarkıları belirlemek ve o şarkıları veya o şarkılara benzer şarkıların çaldığı radyo istasyonlarını dinlemek tamamen ücretsiz. Free planını seçtiğinizde bilgisayarınızdan bu keyfe erişiyorsunuz. Tabii birkaç şarkıda bir radyo reklamına benzer bir reklam duymanız olası.

Unlimited adlı bir ödeme planı var, bu planda da aylık 4.99 TL karşılığında yine sınırsız müzik zevkine hiçbir reklam duymadan, kesintisiz sahip oluyorsunuz. Eğer aynı keyfi telefonunuzda da yaşamak istiyorsanız Premium adlı ödeme planını tercih etmeli ve aylık 9.99 TL’yi gözden çıkarmalısınız.

Spotify her kesimden insanın severek kullandığı bir müzik akış hizmeti. Öyle ki şirket Türkiye’de hizmet vermeye başlamadan önce bazı kullanıcıların proxy sunucular üzerinden bağlanarak Spotify’ı başka ülkelerden kullanıyormuş gibi kullandığı biliniyor.

Neyse ki artık buna gerek kalmadı. Ayrıca açılışa özel Premium paketin bir aylık ücretsiz olarak sunulduğunu da belirtelim. Bizce kesinlikle denemeye değer bir sistem.

Yorum yazın