Stereo kulaklıklarla 7.1 çevresel ses: Razer Surround

Stereo kulaklıklarla 7.1 çevresel ses: Razer Surround

Yüksek performanslı oyun donanımı, yazılım ve sistem üreticisi Razer, yazılım ailesinin en yeni ferdini tanıttı: Razer Surround.

surround-img-1Razer Surround tüm stereo kulaklıklarla 7.1 sanal çevresel ses sunabilen bir ses motoru. Şu an mevcut olan sanal çevresel ses teknolojisi genellikle pek isabetli olmayan sonuçlar vermekte, çünkü kişiler farklı kulak büyüklük ve şekilleri yüzünden sesi birbirlerinden farklı algılamaktalar.

Razer’in açıklamasına göre, patent bekleyen Razer Surround ses motoru sayesinde kullanıcılar bir dizi dinleme testi yoluyla kendi kişisel çevresel ses ayarlamalarını yapabilecekler ve böylece mevcut sanal çözümlerden daha üstün bir çevresel ses imkanına sahip olacaklar. Razer Surround oyunculara tam anlamıyla kişiselleştirilmiş 7.1 çevresel ses ve ayarlanmış 3D ses deneyimi sunacak, oyunlarda akustik destekle düşmanların yerlerini tam olarak belirlemelerini sağlayarak kendilerine “haksız avantaj” sağlayacak.

Razer Surround, Razer’ın Synapse 2.0 uygulamasına entegre olabilen tamamlayıcı yazılım eklentisi şeklinde sunulacak ve sanal 7.1 çevresel ses ve kişisel ses bilgilerinin bulut sunucusu üzerinde saklama imkanı verecek. Oyuncular bu ayarlara diledikleri zaman erişebilecek ve yeni sistemlerini de daha önceden kalibre ettikleri ayarları kullanacak şekilde otomatik olarak güncelleyebilecekler.

Tagged with:

Yorum yazın