Tablet piyasasının fatihi: iPad

Tablet piyasasının fatihi: iPad

Teknoloji devi Apple, ürünleriyle eğitim piyasasını kasıp kavuruyor. Şirketin sevilen tableti iPad, şirkete eğitim satışlarında devasa bir pay kazandırarak rakiplerini açık ara farkla geride bıraktı.

ipad7-635x356

Apple’ın söylediğine göre, şirket 1 milyar dolardan fazla değere sahip ürünler satarak eğitim satışlarında altın çağını yaşadı.

Apple, bu gelirin çok büyük bölümünü iPadlere borçlu. Şirket, geçtiğimiz dört ayın tablet uygulamalarının %90′ının iPadlerden oluştuğunu duyurdu. iPad tabletlerin eğitim piyasasındaki toplam payının %94′ünü oluşturuyor.

“Bazı yerlerde Chromebooklar görüyoruz,” diyor CEO Tim Cook. “Fakat insanların büyük çoğunluğu masaüstü Mac ya da iPad alıyor. Bu inanılmaz bir durum,” diye ekliyor Cook. “Hiçbir pazar payını daha önce bu kadar yüksek görmemiştim. Bu yüzden iyi işler yaptığımız kanaatindeyiz ve eğitime katkı sağlamaktan ötürü çok mutluyuz.”

Apple’a göre; geçen yıl bu zamanlara kıyasla eğitim satışları, aynı periyotta %22′lik büyüme gösteren iPad sayesinde, %8 daha yüksek.

Tagged with: , , ,

Yorum yazın