“Akıllı ev” için yeni yaklaşım: Thea IQ

“Akıllı ev” için yeni yaklaşım: Thea IQ

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bilim kurgu filmlerinde hayranlık ve şaşkınlıkla izlediğimiz bir çok fenomen de birer birer gerçeğe dönüşüyor. Bunlardan biri de akıllı evler. Komut verdiğinizde ışıkları yanan, panjurları açılan ya da kliması devreye giren daireler… Şimdi siz de akıllı bir daireye sahip olabilirsiniz daha doğrusu evinizi akıllı bir eve dönüştürebilirsiniz.

VIKO-Thea-IQ

Özellikle tatil sezonunda evden uzun bir süre uzak kalacaklar için Thea IQ oldukça pratik çözümler sunuyor. “Tatilde” senaryosunda Thea IQ sistemi tüm aydınlatmaları söndürüyor, ısıtma ve iklimlendirme sistemini ekonomi moduna geçiriyor, panjurları indiriyor ve güvenlik sistemini “evden ayrılış” programı olarak etkinleştiriyor. Thea IQ, ayrıca evden uzakta olduğunuz süre boyunca davetsiz misafirleri yanıltmak üzere evde olduğunuz algısı yaratıyor. Programlanan zamanlarda bitkilerinizi sulayarak bahçenizi de düşünüyor. Sistem, nerede olursanız olun, akıllı telefonunuzdan evinizi her an izleyebilmenizi sağlıyor.

VİKO’nun sunduğu Thea IQ sistemi, ister müstakil ev, ister ofis olsun, KNX teknolojisini kullanarak ısıtmadan iklimlendirmeye, aydınlatma ve jaluzi/panjur kontrolünden güvenlik sistemleri entegrasyonuna kadar uzanan geniş bir yelpazede yaşam alanlarına konfor katıyor.

Yorum yazın