Dünyanın en büyük plazması Capitol’de

Dünyanın en büyük plazması Capitol’de

ImageTekofaks, Panasonic'in bu yıl tüm dünyada başlattığı ve plazmaların özellikle büyük ekran boyutlarındaki görüntü kalitesini gözler önüne serdiği Global Plazma Turu çerçevesinde,  dünyanın en büyük Full HD plazma TV'si 103 inç TH-103PF9EK'yı tüketicilerle buluşturuyor. Bu büyük buluşmanın Türkiye ayağında ilk durağı ise, 8-14 Eylül 2007 tarihleri arasında ilk kez Capitol Alışveriş Merkezi. Dünyanın en büyük Full HD plazmasının yanında büyük düşünenler için plazma TV'lerin Rolls Royce'u TH-65PV600E modeli ve yine Full HD 50 inch plazma TV 50PY700'de Capitol'de sergilenecek.  

Dünyanın en büyük plazma üreticisi olan Panasonic'in Türkiye temsilcisi Tekofaks, dünyayla eş zamanlı başlattığı Global Plazma Turu'nun Türkiye ayağında, tüketicileri Full HD teknolojisi ile buluşturmanın yanı sıra, plazma ekranlardaki üstün görüntü kalitesine ilişkin ipuçlarını da tüm yönleriyle tüketicilerle paylaşacak. Özellikle son yıllarda büyük ekranlara artan ilgiyle birlikte, büyük ekran alternatiflerinin tanıtıldığı Plazma Turu, Capitol Alışveriş Merkezi'nin ardından Eylül ve Ekim ayları içerisinde İstanbul, İzmir ve Ankara'daki alışveriş merkezlerinde devam edecek.

Dev ekran meraklılarına 42 inç üstü plazmaların görüntü üretimi ve izleme kalitesi açısından sağladığı avantajları göstermek ve konuyla ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla gerçekleşecek Plazma Turunda ayrıca tüketicileri çeşitli sürprizler de bekliyor.

Evde sinema keyfi dev ekranda bir başka

Plazma alırken görüntü kalitesi ve parlaklık, satın alma kararını etkileyen faktörlerin başında geliyor. Bunu test etmenin en iyi yolu ise siyaha dikkat etmekten geçiyor. Gri olarak gördüğünüz siyah renk, doğru tonlama, zengin renk üretimi ve uygun kontrast oranına sahip Panasonic plazmalarda, yerini gerçek siyaha bırakıyor. Diğer tüm renkler de siyahla doğru orantılı olarak gerçekte olduğu gibi en canlı haliyle ekrana yansıyor. Viera plazmalarda hayata geçen V-Real Pro 2 görüntü teknolojisi, 4,096 adımda gerçekleşen renk tonlaması ve G10 Progresif Full HD paneli sayesinde ulaştığı 1,920 x 1080 piksel çözünürlük sayesinde özellikle Blu Ray filmler bu dev ekranlarda benzersiz bir sinema şölenine dönüşüyor.

İz Bırakmayan Goller!

Plazmanın renk üretimi ve kontrast konusundaki üstünlüğünü, bu yeni nesil panellerde maksimum düzeye çıkaran Panasonic, aynı zamanda plazmanın bir başka avantajı olan hareketli görüntülerdeki netlikle de spor fanatiklerine keyifli bir izleme imkanı veriyor. LCD panellere göre yüksek tepkime hızı sayesinde hareketli sporları ve aksiyon filmlerini çok daha net ve iz bırakmadan ekrana taşırken, Full HD yayınların da devreye girmesiyle adeta ‘kristal netliğini' yakalıyor. Özellikle ekran boyutu büyüdükçe tıpkı renk üretimi gibi tepkime süresi de toplam görüntü kalitesinde önemini arttırıyor ki bu da büyük ekranlarda plazmayı öne çıkaran bir başka tercih sebebi.  

Heryerden seyretme özgürlüğü

Plazmanın bir başka avantajı ise 180 dereceye varan açıyla görüntü kaybı yaşamadan izleme imkanı vermesi. Geniş mekanlara uygun boyutlarıyla, ister ailenizle ister kalabalık arkadaş grubunuzla Full HD görüntülerin keyfini çıkarın. 

Çevre dostu devler

Gelenkesel bir tüplü televizyondaki (37 inch, 96 ekran) kurşun miktarı 3400 gr iken, geleneksel plazmalarda bu oran 70 gr a kadar düşmektedir. Panasonic plazmalarda ise 2006 yılından itibaren tamamen kurşunsuz panel üretimine geçilmiştir. 

60,000 saat ömrüyle, 20 yıl sizinle

Plazmalar sanılanın aksine uzun yıllar ilk günkü görüntü kalitesini korumaktadır. Yaklaşık 60,000 saatlik servis süresi, günde 8 saatlik ortalama izleme zamanıyla yaklaşık 20 senelik bir kullanım ömrü demektir, başka bir deyişle siz onu değiştirmediğiniz sürece plazmanız sizinle… 

Yorum yazın