EAGD köy okullarına bilgisayar sınıfları kuruyor. Destek olun!

EAGD köy okullarına bilgisayar sınıfları kuruyor. Destek olun!

2012 yılında bir grup idealist öğrenci tarafından kurulan Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği (EAGD), hızla gelişen teknolojinin bir sonucu olarak ortaya çıkan elektronik atıkların yaşam döngüsü boyunca çevreye olan zararlarını minimize etmek amacıyla çalışmalar yapıyor.

Sivil toplum kuruluşları, belediyeler, üreticiler ve geri dönüşüm firmaları ile ortaklaşa çalışmalar yapan EAGD, düzenlediği projeler ile bu yeni atık türünün zararlarına dikkat çekerken, çevreye ve ihtiyaç sahiplerine olan sosyal sorumluluğunu da yerine getiriyor. İşte bu çalışmalardan biri olan “Köy Okullarına Bilgisayar” projesi ile evimizin bir köşesinde duran bilgisayar ve bilgisayar parçalarını evimizden alıyor, tamir ediyor ve ihtiyacı olan okullara gönderiyorlar.

“Geçmişi geleceğe dönüştürün” sloganıyla hareket eden dernek, belediyeler ve geri dönüşüm firmalarını örnek bir çalışmayla bir araya getiriyor, gönüllüleri ile bilgisayarları tamir ediyor, sponsorları vasıtasıyla da ihtiyacı olan okullara bilgisayar sınıflarının kurulumunu sağlıyor.

İlk projesini gerçekleştiren dernek, Malatya’da Kurşunlu yatılı bölge okuluna ilk sınıfı kurdu bile. Dernek, şimdi daha fazla okula daha fazla bilgisayar sınıfı kurabilmek için desteklerinizi bekliyor.

Siz de çalışan-çalışmayan eski bilgisayarınızı daha fazla evde tutmayın, bağışlayın, onlarca çocuğun bilgisayarla tanışmasına vesile olun!

http://www.eagd.org.tr/iletisim adresindeki formu doldurarak katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum yazın