Görüntü ürünlerinde ilk DisplayPort sertifikası AMD’nin

Görüntü ürünlerinde ilk DisplayPort sertifikası AMD’nin

ImageVideo Elektronik Standartları Birliği (VESA), bilgisayar grafik ürünlerinde ilk tam DisplayPort sertifikasını AMD'ye ve onun ATI Radeon HD 3400, ATI Radeon HD 3600 ve ATI Radeon HD 3800 grafik ürünlerine ve AMD 780G tümleşik ürün yonga setine verdi. Bilgisayarlarda yeni nesil grafik bağlantısı teknolojisi olan DisplayPort arabirimi, DVI'dan iki kat fazla bant genişliği sağlayarak sektöre gelecek nesilin görüntü yeteneklerini sunuyor.

AMD'nin sertifikalı ürünleri, Dell'in yeni DisplayPort modelleri olan UltraSharp 3008WFP ve 2408 WFP Geniş Ekran LCD Monitörlerini destekliyor.

"Dell, AMD'nin bütün ekran kartı ailesi için DisplayPort sertifikası almasından çok memnun oldu. ATI Radeon HD 3000 serisi, dünyanın tam sertifikalı ilk harici ve tümleşik grafik çözümü serisi oldu," diyen Dell Teknoloji Başkanlığı yetkilisi Bruce Montag, şöyle devam etti:  "VESA DisplayPort Onaylı logosu, müşterilerimizin DisplayPort ürünlerinin birlikte çalışabildiğinden ve mükemmel bir dijital deneyim yaşattığından emin olmalarını sağlıyor."

"AMD, DisplayPort'un geliştirilmesinde itici güç olmuştur," diyen VESA İcra Müdürü Bill Lempesis, şöyle konuştu: "ATI Radeon HD 3000 serisi ekran kartları, DisplayPort sertifikası alan ilk kaynak donanımlardır."

"AMD, DisplayPort için ilk sertifikalı kaynak donanımlar olarak ATI Radeon HD 3000 serisinin seçilmiş olmasıyla gündeme gelmekten çok memnundur. Bu sertifika, bilgisayar tüketicilerine yeni nesil görüntü yeteneklerini bugünden sunmaktadır," diyen AMD Grafik Ürünleri Grubu Pazarlama Başkan Yardımcısı Matt Skynner ise şöyle devam etti:  "Tüketicilere üstün grafik teknolojileriyle olağanüstü görsel deneyim yaşatma kararlılığımızı sürdürerek, VESA üyeliğimizin gereklerini yerine getiriyoruz." 

Yorum yazın