“Tek kullanımlık şifre” üreten kedi kartı Yapı Kredi’de

“Tek kullanımlık şifre” üreten kedi kartı Yapı Kredi’de

Visa Europe ve Yapı Kredi, Türkiye’nin ilk “tek kullanımlık şifre” üreten kredi kartı olan World Pin Kart’ı tanıttı. Yapı Kredi tarafından ilk aşamada 1.000 tüketiciyle başlatılacak olan pilot çalışma, aynı zamanda Visa Europe’un Avrupa’daki en büyük bireysel tüketici pilot çalışması özelliğini de taşıyor.

Visa World Pin Kart’ın arka yüzünde 10 rakamdan oluşan bir klavye ve küçük bir LED ekran bulunuyor. Tüketicileri farklı şifreler ezberleme derdinden kurtaran Visa World Pin Kart, tüketicilerin PIN kodunu ekrana girmesiyle, ek bir cihaza gerek kalmadan tek kullanımlık şifre üretebiliyor. Kart kullanımında güvenliği farklı bir boyuta taşıyan Visa World Pin Kart, sadece ödeme sürecinde değil, e-ticaret ortamında kartla yapılacak ödemelerin, ATM ve telefon bankacılığı gibi tüm şube dışı bankacılık hizmetlerinin, elektronik ve uzaktan bankacılık işlemlerinin de güvenli gerçekleşmesini sağlıyor.

Basın toplantısında konuşan Visa Europe Türkiye Ülke Direktörü Nur Öztin Kurak, “Visa Europe olarak ödeme teknolojilerinin geleceğini belirlemedeki öncülüğümüzü, üye bankalarımızla birlikte sektöre kazandırdığımız yenilikçi ürünlerle sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

Yorum yazın