The Witcher 3 sadece gelecek nesil destekli

The Witcher 3 sadece gelecek nesil destekli

Aksiyonlu Role-Playing oyun türünü sevenlerin yakından tanıdığı The Witcher oyun serisinin son bölümü olan The Witcher 3: Wild Hunt’ın 2014′te satışa sunulması bekleniyor. Seriyi geliştiren Polonya merkezli CD Projekt RED firması ikinci bölümü 2011′de PC, OS X ve Xbox 360 dünyasına sunmuştu. Gelecek bölümse sadece PC, Xbox One ve PS4 ile sınırlı kalacak yani önceki nesil konsollara destek verilmeyecek. 

witcher3

CDPR ekibinin önceki nesil Xbox 360 ya da PlayStation 3 için destek verme planı yok. Aslında önceki nesil konsol sahibi oyunculara karşı bir tavır değil. Sadece oyunun son derece karmaşık yapısından ötürü port çalışması anlamlı bulunmamış. The Witcher 3 hikayesini yazan Jakub Szamalek’e göre oyun çok detaylı ve eski donanımla çalışabilmesini sağlamak için geniş bir ekibin uzun süre çalışması şart. Oyunun kalitesini düşürmek istemedikleri de ortada.

Son nesil konsollar ve güçlü PC’lerle uyumlu olacak The Witcher 3′te görülmemiş derecede geniş bir dünya, detaylı görseller ve animasyonlar yer alacak. Ekstra gelir elde etmek adına farklı konsollara kalitesiz birer port sunmak yerine kalite korunmak isteniyor. DLC’lerin çoğaldığı günümüzde bazı firmalar oyunculardan fazla gelir toplamak için sürekli ufak paketler satmayı deniyor. Oyunun son bölümünün önceki bölümler kadar etkileyici olmasını umut ediyoruz.

Yorum yazın