Tom Clancy’s evreninin son oyunu: The Division

Tom Clancy’s evreninin son oyunu: The Division

 Ubisoft Electronic Entertainment Expo (E3) fuarında, Tom Clancy’s The Division’ın geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Online, açık dünya aksiyon RYO’su Microsoft Xbox One oyun ve eğlence sistemi ve PlayStation 4 bilgisayar eğlence sistemi için çıkacak. The Division’ın çıkış tarihi 2014 olarak açıklandı.

Brooklyn_RiotTom Clancy’s The Division, World in Conflict serisi ile ünlenen İsveç merkezli Ubisoft stüdyosu Massive Entertainment tarafından geliştiriliyor.

The Division, New York’ta Kara Cuma gününde ortaya salınan ölümcül bir virüsün şehri kasıp kavuruşunun üç hafta sonrasında geçiyor. Şehrin temel hizmetleri birer birer çökmüştü. Toplum kaos içindeydi. Başkan 51. Maddeyi yürürlüğe sokmuş, çok özel taktik ajanlardan oluşan gizli The Division birimi devreye girmişti. Sıradan hayatlar yaşıyor gibi görünen Division ajanları bu tür acil durumlarda, emir komuta zincirinden bağımsız olarak hareket edebilmek üzere eğitim görmüşlerdi. Işıklar söndüğünde, görevleri başladı.

Tom Clancy’nin gerçekçililiğe büyük önem veren evreninde oyuncular, New York’un hayatta kalmak için her şeyi yapmaya hazır klanlar tarafından ele geçirilen ve yağmalanan tanıdık sokakları ve anıtları ile karşılaşacaklar. Central Park’tan metroya, Özgürlük Anıtı’na kadar hiçbir yer güvenli olmayacak.

Oyun bugüne kadar farklı serilerde dünya çapında 76 milyonun üzerinde satan Tom Clancy’s evreninde geçen en son oyun.

Yorum yazın